آکادمی اسکار اعلام کرد ۲۶۵ فیلم از ۳۲۱ فیلم‌هایی که دریافت کرده واجد شرایط حضور در رقابت بهترین فیلم هستند. به گزارش ستاره هنر– مهر به نقل از ورایتی، آکادمی اعلام کرد که ۳۲۱ فیلم برای اسکار امسال شرکت کرده‌اند اما از میان آن‌ها ۲۶۵ فیلم واجد شرایط برای رقابت در بخش بهترین فیلم سال […]

آکادمی اسکار اعلام کرد ۲۶۵ فیلم از ۳۲۱ فیلم‌هایی که دریافت کرده واجد شرایط حضور در رقابت بهترین فیلم هستند.

به گزارش ستاره هنر– مهر به نقل از ورایتی، آکادمی اعلام کرد که ۳۲۱ فیلم برای اسکار امسال شرکت کرده‌اند اما از میان آن‌ها ۲۶۵ فیلم واجد شرایط برای رقابت در بخش بهترین فیلم سال هستند.

بر مبنای قوانین نود و ششمین دوره اسکار فیلم‌ها باید در یک سالن سینمایی تجاری در حداقل یکی از ۶ منطقه شهری لس‌آنجلس، نیویورک، منطقه خلیج، شیکاگو، میامی و آتلانتا در فاصله ژانویه ۲۰۲۳ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ به نمایش درآمده باشند و حداقل۷ روز متوالی روی پرده بوده باشند. زمان فیلم‌های بلند هم باید بیش از ۴۰ دقیقه باشد.

فیلم‌هایی که در بخش بهترین فیلم واجد شرایط نباشند برای بررسی در دیگر بخش‌ها هنوز شانس دارند.

«مرد مورچه‌ای و زنبورک: کوانتومانیا»، «خالق»، «پول احمقانه»، «شگفت‌انگیز» و «تیلور سوییفت: تور دوره‌ها» از جمله فیلم‌هایی هستند که واجد شرایط جوایز بهترین فیلم اسکار نشدند اما در بخش‌های دیگر امکان رقابت دارند.

سال پیش ۳۰۱ فیلم بلند واجد شرایط برای رقابت در این بخش شده بودند.

رای‌گیری نامزدها از روز پنجشنبه آغاز می‌شود و ۱۶ ژانویه به پایان می‌رسد. نامزدهای اسکار امسال ۲۳ ژانویه اعلام می‌شوند.

نود و ششمین دوره جوایز اسکار ۲۴ مارس در تئاتر دالبی برگزار می شود و به طور زنده از شبکه ای‌بی‌سی و بیش از ۲۰۰ منطقه جهان پخش می‌شود.