بنیاد سینمایی فارابی با همکاری بنیاد بین‌المللی گوهرشاد «المپیاد فیلمسازی دختران حوا» را در دو بخش «ایده» و «فیلم» با شعار «ما پای خانواده ایستاده‌ایم» برگزار می‌کند. به گزارش ستاره هنر از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نهاد ملی سینمای ایران با در نظر گرفتن لزوم بیان حقیقت و مقام والای زن در فرهنگ اسلامی- […]

بنیاد سینمایی فارابی با همکاری بنیاد بین‌المللی گوهرشاد «المپیاد فیلمسازی دختران حوا» را در دو بخش «ایده» و «فیلم» با شعار «ما پای خانواده ایستاده‌ایم» برگزار می‌کند.

به گزارش ستاره هنر از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نهاد ملی سینمای ایران با در نظر گرفتن لزوم بیان حقیقت و مقام والای زن در فرهنگ اسلامی- ایرانی و تأکید بر ارتقای جایگاه زن در تمام ابعاد اجتماعی، حقوقی، سیاسی، فرهنگی و… و توانمندسازی دختران مستعد و فیلمساز ایران اسلامی، «المپیاد فیلم‌سازی دختران حوا» را در دو بخش «ایده» و «فیلم» با شعار «ما پای خانواده ایستاده‌ایم» با همکاری بنیاد بین‌المللی گوهرشاد از تاریخ ۱۹ تا ۲۳ تیر برگزار می‌کند.

در فراخوان المپیاد یادشده به شرایط سنی شرکت در این رویداد هنری، بخش‌های گوناگون آن، موضوعات و چگونگی ثبت نام اشاره شده است.

شرایط شرکت در المپیاد فیلمسازی دختران حوا:‎

نوجوانان ۱۴ تا ۱۹ ساله (متولدین ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۸) می‌توانند در ‏ المپیاد فیلمسازی دختران حوا شرکت کنند‎.‎

بخش‌های اصلی:

الف) بخش ایده و طراحی شخصیت

۱- منظور از «ایده»، طرح اولیه فیلمنامه است که شخصیت و کشمکش اصلی آن ‏تعریف شده، و دارای آغاز، میانه و پایان باشد و می‌تواند برای فیلم ‏داستانی، وب‌سری، واقعیت مجازی یا مستند نوشته شده باشد.‏

۲- منظور از طراحی شخصیت، خلق کاراکترهای (شخصیت‌) جذاب است که نوجوانان براساس خلاقیت ذهنی آنها را خلق و در نهایت، سوژه نگارش فیلمنامه و ساخت یک فیلم خواهند شد.

– هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۲ ایده (طرح) ارائه دهد‏‎.‎

– ایده پذیرفته‌شده بعد از پذیرش توسط هیات انتخاب به المپیاد راه یافته، زیر نظر اساتید در ‏کارگاه‌ آموزش به فیلمنامه کوتاه تبدیل ‏می‌شود‎.‎

– طرح‌هایی که در کارگاه‌های تبدیل ایده به فیلمنامه مورد داوری قرار گرفته و پذیرفته می‌شوند ‏با حمایت دبیرخانه این دوره و سایر سازمان‌های مشارکت‌کننده به مرحله تولید می‌رسند.‏

– شرکت‌کنندگان محدودیتی برای خلق شخصیت ندارند و شخصیت‌های برتر خلق شده برای تبدیل به فیلمنامه مکتوب و ساخت فیلم توسط بنیاد سینمایی فارابی به ثبت خواهند رسید.

ب) بخش فیلم

– در این بخش فیلم‌هایی با مدت ‌زمان حداکثر ۵ دقیقه که بعد از سال ۱۳۹۸ تولید شده باشند، ‏می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

– فیلم‌ها می‌توانند در قالب داستانی، مستند، پویانمایی یا استاپ موشن باشند‎.‎

– فیلم‌های ساخته شده می‌تواند علاوه بر دوربین‌های حرفه‌ای یا خانگی با تلفن همراه (به صورت افقی) نیز تولید شده باشند‎.‎

– فیلم‌های برگزیده در این دوره، در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان‏ به نمایش درخواهند آمد‎.‎

– به فیلم‌های برگزیده مدال اهدا خواهد شد‎.‎

نکته: برگزیدگان به عضویت باشگاه سینمای کودک و نوجوان فارابی درآمده، از مزایای آن ‏برخوردار خواهند شد.‏

موضــوع‌‎:‎

ساخت فیلم یا نگارش ایده‌، با محوریت «ما پای خانواده ایستاده ایم» می‌تواند مبتنی بر یکی از موضوعات زیر باشد:

– پدر قهرمان من…

– از مادرم آموخته ام…

– خواهرم بهترین دوست من…

– برادرم، دوست شجاع من…

– سرزمینی به نام خانه…

نحـوه ثبت نام و ارسـال آثار‎:‎

– برای ثبت‌نام به نشانی https://yfo.icff.ir مراجعه کرده، از بخش ثبت‌نام نسبت به تکمیل فرم آن اقدام نمایید.

– همچنین لینک ثبت‌نام در وب‌سایت بنیاد سینمایی فارابی «www.fcf.ir» و وب‌سایت جشنواره کودک «www.icff.ir» قابل مشاهده است.

– تأکید می‌شود، نام فایل اثر خود را ابتدا به صورت انگلیسی ذخیره و سپس در سامانه بارگذاری نمایید. (علی رضا کمالی=reza kamali Ali)

– اگر امکان ارسال اثر به صورت اینترنتی فراهم نبود، اثر را روی DVD کپی کرده و نام و نام خانوادگی، نام اثر و کد ثبت‌نام که وب‌سایت به شما اعلام کرده است را روی DVD نوشته و آن ‌را به دبیرخانه «المپیاد فیلمسازی دختران حوا» ارسال نمایید.

– DVD می‌بایست پیش از اتمام مهلت اعلام شده به دبیرخانه رسیده باشد.

گاه‌شمـار‎:‎

شروع ثبت نام و ارسال آثار: ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۲

پایان مهلت ثبت نام و ارسال آثار: ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۲

اعلام راه‌یافتگان: ۷ تیر ماه ۱۴۰۲

تاریخ برگزاری : ‎ ۱۹ تا ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۲

نشانی دبیرخانه المپیاد فیلمسازی دختران حوا:‎

سایت ثبت نام: https://portal.icff.ir
پست الکترونیک: ‏ yfo@icff.ir
سایت خبری: https://yfo.icff.ir
صفحه اینستاگرام: olymp.film.fe

نشانی پستی: تهران، خیابان ولی‌عصر (عج)، نرسیده به توانیر، نبش کوچه لنکران (احتشام سابق)، ساختمان شماره ۳ بنیاد سینمایی فارابی، نیم طبقه چهارم غربی، دبیرخانه المپیاد فیلمسازی دختران حوا ، کد پستی: ۴۳۶۱۹-۱۴۳۴۸ .تلفن: ۸۸۱۹۴۲۵۷ – ۸۸۱۹۴۲۳۳

  • نویسنده : شیدامهدوی