تهیه کننده مستند «ایستاده با گرگ» نامزد دریافت نشان پاندای طلایی برای بهترین فیلم از جشنواره بزرگ سیچوان چین شد. به گزارش ستاره هنر به نقل از روابط عمومی مستند، سعید نبی کارگردان و تهیه کننده مجموعه مستند اجتماعی محیط زیستی «تنهایی» که در شبکه یک سیما تولید و به پخش رسید با مستند «ایستاده […]

تهیه کننده مستند «ایستاده با گرگ» نامزد دریافت نشان پاندای طلایی برای بهترین فیلم از جشنواره بزرگ سیچوان چین شد.

به گزارش ستاره هنر به نقل از روابط عمومی مستند، سعید نبی کارگردان و تهیه کننده مجموعه مستند اجتماعی محیط زیستی «تنهایی» که در شبکه یک سیما تولید و به پخش رسید با مستند «ایستاده با گرگ» نامزد دریافت نشان پاندای طلایی برای بهترین فیلم از جشنواره بزرگ سیچوان چین شد.

تمرکز بر اهدای این نشان، ترویج ساختن جامعه ای بهتر با توجه به توسعه پایدار و احترام به آینده ای مشترک و هوشمند برای بشر است.

مستند دراماتیک «ایستاده با گرگ» داستان حقیقی و واقعی زندگی هادی جلالی محیط بانی است که بیش از ۹۹ ساچمه از سمت شکارچیان به او شلیک شده و بسیاری از این ساچمه های سربی که به بدنش اصابت کرده همچنان در بدنش ماندگار است. او که از دست رئیس جمهوری وقت نشان لیاقت فداکاری دریافت کرده اما در روستا و شهرش بسیار غریب است. او که وفادار به محیط زیست کشور است با خود به این نتیجه رسیده که باید در مدارس آموزش دهد و سلاح کاربردی برای حفظ محیط زیست آموزش است، اما گرهی بر سر راه رسیدن به آرزویش قرار گرفته…

این فیلم مستند را سعید نبی و مریم خدیوی بروجنی کارگردانی کرده، آرش زاهدی اصل تدوین، مهران فرد پور فیلمبرداری، حبیب الله محمدی صدابرداری و بهروز شهامت طراحی صدا و صداگذاری کرده اند.

همچنین اداره کل تامین و رسانه بین الملل سیما عرضه بین المللی این مستند را برعهده دارد.

سعید نبی با ۲۲ سال سابقه فعالیت در حوزه ساخت فیلم های سینمایی مستند و تلویزیونی با مضامین محیط زیستی و اجتماعی نامزد دریافت این نشان شده است.

جشنواره سیچوان چین به اختصار SCTVF از بزرگترین و معتبرترین فستیوال های فیلم در آسیا است. جشنواره تلویزیونی سیچوان از هفته تلویزیون بین المللی سیچوان که در فوریه ۱۹۹۰ در چنگدو چین برگزار شد، آغاز به کار کرد. در این جشنواره دو سالانه نشان «پاندای طلایی» به عنوان نماد و نشانی از چین به فیلم برگزیده شده اهدا می شود و جوایز و تندیس ویژه جشنواره در دسته‌های مستند، سریال، فیلم داستانی، انیمیشن و فیلم های کوتاه طی مراسمی که مقامات ارشد هنری، سینمایی و دولتی حضور دارند اهدا می شود.

از ویژگی های این جشنواره و با توجه به سختگیری های هیئت داوران، انتخاب مرحله به مرحله فیلمهای برتر است که در حوزه های متعدد و تخصصی داوری می شود.

همچنین فیلم هایی پذیرفته می شوند که جزو آثار برتر بوده و در یک کشور یا منطقه خاص پخش تلویزیونی داشته یا به گونه های دیگر منتشر یا نمایش داده شده اند.

رویکرد محوری این فستیوال سینمایی تلویزیونی معتبر آسیایی تمرکز بر ترویج ساختن جامعه ای بهتر با توجه به توسعه پایدار و احترام به آینده ای مشترک و هوشمند برای بشر است که از طریق فیلم های سینمایی و تلویزیونی برجسته درخواست می کند با زیبایی شناسی به بشریت و آینده احترام گذاشته شود همچنین تلاش می شود در این جشنواره به یکپارچگی، نوآوری و ایده‌های نو اهمیت داده شده تا تعاملی عمیق در حوزه های توسعه پایدار، صنعتی‌سازی و بین‌المللی بودن در دنیا شکل بگیرد.

  • نویسنده : شیدامهدوی