صدها نفر از اعضای انجمن بازیگران آمریکا از جمله چهره‌های سرشناسی چون «مریل استریپ»، «جنیفر لاورنس» و «جولیا لویی درایفوس» با امضای نامه‌ای از آمادگی برای اعتصاب خبر دادند. به گزارش ستاره هنر– ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، در نامه‌ی اعضای برجسته انجمن بازیگران آمریکا (SAG) که خطاب به مدیر و کمیته مذاکره فرستاده […]

صدها نفر از اعضای انجمن بازیگران آمریکا از جمله چهره‌های سرشناسی چون «مریل استریپ»، «جنیفر لاورنس» و «جولیا لویی درایفوس» با امضای نامه‌ای از آمادگی برای اعتصاب خبر دادند.

به گزارش ستاره هنر– ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، در نامه‌ی اعضای برجسته انجمن بازیگران آمریکا (SAG) که خطاب به مدیر و کمیته مذاکره فرستاده شده آمده است: «اعتصاب برای بسیاری از افراد سختی‌های باورنکردنی به همراه دارد و هیچ‌کس آن را نمی‌خواهد، اما در صورت نیاز برای آن آماده هستیم».

این نامه که نخستین بار از سوی نشریه «رولینگ استون» منتشر شده نگرانی‌هایی را مطرح کرده و اعلام می‌کند: «اعضای انجمن بازیگران آمریکا ممکن است آماده باشند تا بر خلاف مدیریت این انجمن از خودگذشتگی کنند. ما احساس می‌کنیم که دستمزدها، مهارت‌های ما، آزادی خلاقانه و قدرت صنفی ما همه در دهه گذشته تضعیف شده است. ما باید این مسیرها را معکوس کنیم».

این نامه هشدارآمیز تنها چند روز پس از آن منتشر شده که «فران درشر» رئیس انجمن بازیگران آمریکا و «دانکن کرابتری» مدیر اجرایی ملی و مذاکره‌کننده ارشد، به ۱۶۰ هزار عضو این انجمن اعلام کردند که مذاکرات با اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) تاکنون «بسیار سازنده» بوده است. .

امضاکنندگان این نامه به طور خاص علاقه خود را به ایجاد یک هم‌ترازی در مورد نرخ‌های حداقل دستمزد و مقررات انحصاری اعلام کردند. این نامه همچنین خواستار تغییر روش‌های تست بازیگری به روش ضبط‌شده توسط خود بازیگر و مقررات هوش مصنوعی شده است.

قبل از شروع مذاکرات انجمن بازیگران با استودیوها در ۷ ژوئن، تقریبا ۹۸ درصد از اعضای رای‌دهنده مجوز اعتصاب احتمالی را صادر کردند. این مجوز به رهبران انجمن بازیگران اجازه می‌دهد که در صورت لزوم دست به اعتصاب بزنند.

پیش‌تر، انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) نیز با اعلام اختلافات گسترده با استودیوهای فیلمسازی از ماه می نخستین اعتصاب سراسری خود را در ۱۵ سال اخیر آغاز کرده است. این انجمن در یک سند طولانی پیشنهادهایی را برای افزایش حقوق و مزایای خود در پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی اراده داده بود اما این پیشنهادها از سوی استودیوها پذیرفته نشد و آنها حتی پیشنهاد جایگزینی مطرح نکردند.

تاکنون بسیاری از برنامه‌های هفتگی تلویزیونی در آمریکا از جمله برنامه‌های «جیمی‌ فالن»، «جیمی کیمل»، «استفن کولبرت» و … و همچنین ساخت فیلم «بلید» استودیو مارول، سریال «چیزهای عجیب» و … نیز در پی اعتصاب نویسندگان متوقف شده است.

  • منبع خبر : ایسنا