شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کرد: انتشار بدون مجوزِ تیزر تبلیغاتی نمایش «خانوم» در فضای مجازی که حتی ارتباطی با محتوا و شیوه اجرایی این اثر هم ندارد، در حال پیگیری است و با عوامل این اقدام برخورد قانونی می شود. به […]

شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کرد: انتشار بدون مجوزِ تیزر تبلیغاتی نمایش «خانوم» در فضای مجازی که حتی ارتباطی با محتوا و شیوه اجرایی این اثر هم ندارد، در حال پیگیری است و با عوامل این اقدام برخورد قانونی می شود.

به گزارش ستاره هنر از اداره‌کل هنرهای نمایشی، شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش، در واکنش به انتشار بدون مجوز تیزر نمایش «خانوم» در فضای مجازی، بیانیه‌ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: گروه اجرایی نمایش «خانوم » به کارگردانی تینا بخشی که در سالن شهرزاد تهران روی صحنه است، بدون انجام فرآیند صدور مجوز کلیپ‌های تبلیغاتی توسط شورای نظارت بر نمایش، اقدام به پخش تیزری در فضای مجازی کرده که محتوای آن هیچ ارتباط و شباهتی با متن، شیوه و محتوای اجرای این اثر ندارد و حتی بازیگران کلیپ منتشر شده نیز از عوامل نمایش «خانوم» نیستند.

شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش، در ادامه بیانیه خود تاکید کرد: کارگردان و تهیه‌کننده نمایش «خانوم» برای پاسخگویی به این شورا فرا خوانده شده‌اند و این تخلف تا رسیدگی و برخود قانونی با آن، پیگیری می شود.

متن کامل بیانیه شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش به شرح زیر است:

«شورای نظارت و ارزشیابی نمایش، توجه و احترام به قانون را از طرف همه گروه‌های نمایشی لازم می‌داند و با عواملی که بدون توجه به قوانین، مبادرت به ساخت و پخش کلیپ‌های تبلیغاتی نامتعارف، غیر فرهنگی و بر خلاف عرف اجتماعی و بدون در نظر مقررات شورا (خواه عمدی یا سهوی ) کنند و اقدام‌شان باعث تشویش اذهان عمومی شود، برخورد مناسب قانونی خواهد کرد.

موضوع پخش کلیپ بدون مجوزنمایش «خانوم» نیز که به صورت عمدی و یا سهوی پخش شده، از جمله مواردی است که در حال پیگیری از طرف این شورا قرار دارد و کارگردان و تهیه‌کننده این اثر به شورای نظارت بر نمایش فراخوانده شده‌اند.

شایان ذکر است، پیگیری‌های اولیه انجام شده توسط کارشناسان شورای نظارت و ارزشیابی نمایش و روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، بیانگر این موضوع است که محتوا و ایده کلیپ منتشر شده، هیچ شباهت و ارتباطی با متن، شیوه و محتوای اجرای نمایش «خانوم» نداشته و بازیگران آن هم از عوامل این نمایش نیستند. با این‌حال، با توجه به پخش بدون مجوز این تیزر تبلیغی توسط عوامل نمایش «خانوم» بدون توجه به الگوهای اخلاقی و محتوایی تاکید شده در مقررات و شیوه‌نامه‌های شورای نظارت و ارزشیابی نمایش، این موضوع به طور جدی پیگیری و بررسی خواهد شد و نتیجه در نخستین فرصت در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.»