ورنر هرتسوگ و پیتر سایتلینگر جایزه فیلمبردار-کارگردان جشنواره فیلم کمرایمیج ۲۰۲۳ را دریافت خواهند کرد. به گزارش ستاره هنر به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم کمرایمیج که بر هنر فیلمبرداری تمرکز دارد، امسال از ورنر هرتسوگ سازنده «فیتزکارالدو» و همکار فیلمبردارش پیتر سایتلینگر با جایزه فیلمبردار-کارگردان تجلیل می‌کند. این جایزه برای بزرگداشت همکاری بین کهنه‌کارهای […]

ورنر هرتسوگ و پیتر سایتلینگر جایزه فیلمبردار-کارگردان جشنواره فیلم کمرایمیج ۲۰۲۳ را دریافت خواهند کرد.

به گزارش ستاره هنر به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم کمرایمیج که بر هنر فیلمبرداری تمرکز دارد، امسال از ورنر هرتسوگ سازنده «فیتزکارالدو» و همکار فیلمبردارش پیتر سایتلینگر با جایزه فیلمبردار-کارگردان تجلیل می‌کند.

این جایزه برای بزرگداشت همکاری بین کهنه‌کارهای دنیای سینما اهدا می‌شود.

هرتسوگ و سایتلینگر از سال ۱۹۹۵ در فیلم «مرگ برای پنج صدا» با هم کار کردند و پس از آن همکاری آن‌ها به خلق پروژه‌های تحسین‌شده دیگری چون «در ورطه»، «در دوزخ»، «شهبانوی بیابان» و «نمک و آتش» منجر شد.

سایتلینگر متولد پراگ است و در کارنامه‌اش فیلمبرداری آثاری از سینمای هنری تا مستندها و فیلم‌های عمومی‌تر مانند «دنیای آینده» جیمز فرانکو را دارد. هرتسوگ کارگردان، فیلمنامه نویس، تهیه کننده، بازیگر و رمان نویس و از پیشگامان سینمای امروز آلمان است.

تیم دو نفره آن‌ها با هم ۶ فیلم بلند و چندین پروژه مشترک در ژانرهای مختلف خلق کرده‌اند. درام جنایی آنها با عنوان «ستوان بد: بندرنیوارلئان» در سال ۲۰۰۹ با بازی نیکلاس کیج، سبک منحصر به فرد آنها را نشان می‌دهد. «برخورد در انتهای جهان» آن‌ها هم داستانی درباره افرادی است که در قطب جنوب زندگی و کار می‌کنند و نامزدی دریافت جایزه اسکار بهترین مستند بلند را کسب کرد.

در مستند «غار رویاهای فراموش شده» هرتسوگ و سایتلینگر به غار شووه در فرانسه می‌روند که دیوارهایش با برخی از قدیمی‌ترین نقاشی‌های فیگوراتیو تزیین شده و درک ما را از خاستگاه تمدن بشری کاملاً تغییر داده است. این فیلم که به صورت سه بعدی ساخته شده تمام زیبایی والای غار را عیان می‌کند. این دو با نشان دادن مهارت خود در فن‌آوری‌های فیلمبرداری، آداپتورهای اختصاصی برای دوربین‌های سه بعدی خود طراحی کرده‌اند.

در کمرایمیج امسال هرتسوگ و سایتلینگر مروری بر دستاوردهای مشترک خود خواهند داشت و به مخاطبان مشتاق در مورد امکانات هنر خود و امکانات منحصر به فرد آنچه که تیمی هماهنگ از فیلمبردار و کارگردان می‌تواند ایجاد کند؛ آموزش می‌دهند.

سی و یکمین دوره جشنواره کمرایمیج در تورون، لهستان از ۱۱ تا ۱۸ نوامبر (۲۰ تا ۲۷ آبان) برگزار می‌شود.