فیلم سینمایی «جنگ نفت‌کش‌ها» به نویسندگی و کارگردانی محمد بزرگ‌نیا و تهیه کنندگی غلامرضا موسوی و محصول سال ۱۳۷۲ در یکی از پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی عرضه شد. به گزارش ستاره هنر، این فیلم در ژانر جنگی قرار می‌گیرد و بازیگرانی همچون عزت الله انتظامی، مجید مظفری و ژاله علو در آن نقش آفرینی می‌کنند. […]

فیلم سینمایی «جنگ نفت‌کش‌ها» به نویسندگی و کارگردانی محمد بزرگ‌نیا و تهیه کنندگی غلامرضا موسوی و محصول سال ۱۳۷۲ در یکی از پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی عرضه شد.

به گزارش ستاره هنر، این فیلم در ژانر جنگی قرار می‌گیرد و بازیگرانی همچون عزت الله انتظامی، مجید مظفری و ژاله علو در آن نقش آفرینی می‌کنند.

در خلاصه داستان «جنگ نفتکش‌ها» آمده است: در طول جنگ ایران و عراق، نفتکش‌های ایرانی مدام مورد حمله نیروهای عراقی قرار می‌گیرد تا اینکه یک ناخدای جوان تصمیم می‌گیرد به کمک یکی از دوستانش یکی از نفتکش‌ها را از تنگه هرمز خارج کند.
مدت زمان این فیلم سینمایی ۹۰ دقیقه است که در پلتفرم فیلم نت عرضه شده است.

این فیلم براساس واقعه جنگ نفت‌کش‌ها در خلیج فارس در زمان جنگ ایران و عراق ساخته شده‌است. محمد بزرگ نیا برای نویسندگی و کارگردانی این فیلم سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را از دوازدهمین دوره جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.
«راه آبی ابریشم» و «کشتی آنجلیکا» از دیگر ساخته‌های محمد بزرگ نیا است.