جشنواره بین‌المللی فیلم حوا به عنوان رویدادی سینمایی در حوزه خانواده و با شعار «ما پای خانواده ایستاده‌ایم» فردا در تهران با فیلم «در آغوش درخت» آغاز می‌شود و به طور همزمان در ۱۳ استان کشور در حال برگزاری است. به گزارش ستاره هنر به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا، آیین […]

جشنواره بین‌المللی فیلم حوا به عنوان رویدادی سینمایی در حوزه خانواده و با شعار «ما پای خانواده ایستاده‌ایم» فردا در تهران با فیلم «در آغوش درخت» آغاز می‌شود و به طور همزمان در ۱۳ استان کشور در حال برگزاری است.

به گزارش ستاره هنر به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا، آیین افتتاحیه این جشنواره با نمایش فیلم سینمایی «در آغوش درخت» ساخته بابک خواجه پاشا در سینما فرهنگ تهران همراه خواهد بود.

این جشنواره سه‌شنبه ۲۰ تیر با آغاز سانس اکران فیلم‌ها از ساعت ۱۴ آغاز به کار می‌کند.

فیلم «در آغوش درخت» با همکاری سازمان سینمایی سوره و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته شده و روایتی دراماتیک، ملتهب و مینی‌مال از آخرین تلاش‌های یک خانواده‌ی در آستانه‌ی فروپاشی را به تصویر می‌کشد.

بابک خواجه پاشا در اولین تجربه ساخت فیلم سینمایی‌اش برای خلق داستانی شاعرانه و ترکی، قصه خود را در آذربایجان غربی جلو دوربین برده است.

جواد قامتی، مارال بنی‌آدم، روح‌الله زمانی، اهورا لطفی و رایان لطفی بازیگران «در آغوش درخت» را تشکیل می‌دهند.

همچنین برای اولین‌بار خلاصه داستان این فیلم سینمایی منتشر شده است: «بحران پیچیده زندگی کیمیا و فرید که دوازده سال از ازدواج‌شان می‌گذرد، جهان زیبای فرزندانشان را به هم می‌ریزد. کودکانی که هیچ چیز جز سادگی و مهربانی را در زندگی نمی‌شناسند.»

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا با نمایش ۴۰ فیلم سینمایی، کوتاه داستانی و مستند در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۳ تیر در ۱۳ استان کشور و از ۲۰ تا ۲۳ تیر در تهران برگزار می‌شود. این رویداد به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و با همکاری نهادها و مراکز فرهنگی و هنری راه‌اندازی شده است و موضوع محوری «سینما، زن و خانواده» را دنبال می‌کند. برگزاری نشست‌های تخصصی و نشست‌های نقد و بررسی آثار از دیگر برنامه‌های این رویداد است.

تقویت جریان گفتمانی- فرهنگی و رسانه‌ای خانواده‌محور، شناسایی، آشنایی، تحکیم روابط و پاسداشت استعدادها و جریان‌های فعال سینمایی در حوزه زنان و خانواده، گسترش مسیرهای عرضه و پخش آثار زن محور و خانواده محور، زمینه‌سازی بستری برای ایجاد یک اتحادیه مشترک از فیلمسازان متعهد به خانواده، تاکید بر نقش موثر زنان در جامعه و بازنمایی آن در آثار تصویری و سینمایی از جمله اهداف و رویکردهای این رویداد فرهنگی و اجتماعی تعریف شده است.

این رویداد در بخش های ملی، بین‌الملل و نشست‌های تخصصی و پرسش و پاسخ طراحی شده و با استقبال بیش از ۹۵۰ عنوان فیلم سینمایی، مستند و کوتاه شامل: ۶۳۴ اثر در بخش ملی و ۳۲۰ اثر در بخش بین‌الملل روبه‌رو شده است و حدود ۸۰ اثر در این جشنواره با یکدیگر رقابت می‌کنند.

هنرمندان و یا آثاری از کشورهای روسیه، تایوان، چین، بنگلادش ، ایتالیا، ترکیه، فرانسه، بلژیک ، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، هند، بنگلادش، لهستان، عراق، لبنان و مغولستان در این جشنواره حضور دارند. همچنین پنج نشست تخصصی با مشارکت معاونت مطالعات سازمان سینمایی کشور در طول روزهای برگزاری جشنواره پیش بینی شده است.

۱۳ استان شامل استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، همدان، قم، گلستان، قزوین، کرمانشاه، مازندران، گیلان، تهران و البرز میزبان این رویداد سینمایی هستند. مخاطبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره بین‌المللی فیلم حوا به درگاه www.Havvafilmfestival.ir مراجعه کنند.

  • نویسنده : حسین شیردل