«سینما جوان»، برنامه ترکیبی شبکه مستند سیما با محوریت بررسی آثار کوتاه سینمای ایران، روی آنتن می‌رود. به‌ گزارش ستاره هنر به نقل از روابط‌ عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، اولین قسمت برنامه ترکیبی «سینما جوان» که در تعامل و همکاری با انجمن سینمای جوانان ایران، با محوریت پخش، تحلیل و بررسی آثار و وضعیت […]

«سینما جوان»، برنامه ترکیبی شبکه مستند سیما با محوریت بررسی آثار کوتاه سینمای ایران، روی آنتن می‌رود.

به‌ گزارش ستاره هنر به نقل از روابط‌ عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، اولین قسمت برنامه ترکیبی «سینما جوان» که در تعامل و همکاری با انجمن سینمای جوانان ایران، با محوریت پخش، تحلیل و بررسی آثار و وضعیت فیلم کوتاه در سینمای ایران و با نگاهی آموزش محور به این مدیوم از سینما تولید شده است، ۱۰ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۲۰ تا ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود.

«سینما جوان» که در ۲۶ قسمت برنامه‌ریزی شده است، برای ارتقا و نشان دادن اهمیت آثار کوتاه سینمایی و ایجاد بستری برای دیده شدن استعدادهای جوان سینما، روی آنتن می‌رود که نازنین چیت‌ساز نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه، اجرای این برنامه را برعهده دارد و سیدوحید نامی نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه، به عنوان سردبیر، این برنامه تلویزیونی است.

این برنامه سعی دارد به اخبار، حواشی و اطلاعاتی که برای اهالی سینما جذابیت دارد، بپردازد و با رویکردی متفاوت از نگاه جشنواره محور و یا رویدادی، به صورت مستمر اخبار و اتفاقات حوزه فیلم کوتاه را دنبال کند.

برنامه ترکیبی «سینما جوان» قرار است در یک بسته یک ساعته از شبکه مستند پخش شود و علاوه بر پخش و گفتگو درباره فیلم‌های کوتاه، بخش‌های متنوع دیگری مانند تحلیل فیلم‌های کوتاه، مرور آثار کوتاه کارگردان‌های سرشناس بین‌المللی، بررسی ژانرهای سینمایی و … دارد.

  • نویسنده : شیدامهدوی