منبع:ایرنا/ پس از موفقیت باشگاه فیلم اولی‌ها در شناسایی و کشف استعداد ۸۷ کارگردان سینما قرار است بنیاد سینمایی فارابی به منظور تقویت سرمایه انسانی سینما طرح استعدادیابی بازیگر اولی‌ها را اجرایی کند. به گزارش ستاره هنر؛ سال گذشته بود که خبر راه‌اندازی باشگاه فیلم اولی‌ها توسط بنیاد سینمایی فارابی اعلام شد. در توضیح فعالیت […]

منبع:ایرنا/

پس از موفقیت باشگاه فیلم اولی‌ها در شناسایی و کشف استعداد ۸۷ کارگردان سینما قرار است بنیاد سینمایی فارابی به منظور تقویت سرمایه انسانی سینما طرح استعدادیابی بازیگر اولی‌ها را اجرایی کند.

به گزارش ستاره هنر؛ سال گذشته بود که خبر راه‌اندازی باشگاه فیلم اولی‌ها توسط بنیاد سینمایی فارابی اعلام شد. در توضیح فعالیت این باشگاه معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی این اقدام را گامی در راستای توسعه عدالت فرهنگی نامید و با همراهی کانون کارگردانان سینمای ایران مسئولیت کشف و شناسایی کارگردانان فیلم اول به بنیاد سینمایی فارابی واگذار شد.

اما طبق شنیده‌های خبرنگار ایرنا دور جدید فعالیت باشگاه فیلم اولی‌ها امسال متفاوت‌تر از سال گذشته و مأموریت امسال فارابی کشف استعدادهای نوظهور و تقویت سرمایه انسانی سینما در حوزه بازیگری خواهد بود.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط سازمان سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی قرار است از نیمه تیرماه فراخوان بازیگر اولی‌ها منتشر شود، اقدامی که با توجه به فقر نیروی انسانی در سینمای ایران می‌تواند بازیگران مستعدی را به بدنه سینمای حرفه‌ای ایران معرفی کند.

سال گذشته تمرکز باشگاه فیلم اولی‌ها بر روی کارگردان اولی بود که منجر به معرفی ۸۷ چهره جدید به سینمای ایران شد.