سری اول «سینما، پرتره» از روز شنبه ۲۱ مرداد تا پنجشنبه ۲۶ مرداد در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. به گزارش ستاره هنر ؛ در ادامه نمایش‌های ویژه فیلم‌های هنری و تجربی، سری اول «سینما، پرتره» از روز شنبه ۲۱ مرداد تا پنجشنبه ۲۶ مرداد در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. این رویداد، به نمایش […]

سری اول «سینما، پرتره» از روز شنبه ۲۱ مرداد تا پنجشنبه ۲۶ مرداد در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

به گزارش ستاره هنر ؛ در ادامه نمایش‌های ویژه فیلم‌های هنری و تجربی، سری اول «سینما، پرتره» از روز شنبه ۲۱ مرداد تا پنجشنبه ۲۶ مرداد در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

این رویداد، به نمایش مستندهای جذاب و دیدنی درباره سینماگران بزرگ تاریخ سینما اختصاص دارد. هر روز از ساعت ۱۹ این مستندها به نمایش در خواهد آمد و پس از نمایش فیلم، نشست نقد و بررسی اثر، در کنار گفتگو درباره چهره سینمایی مورد بحث، با امیر قادری و همراهی سینماگران نام‌آشنا برگزار می‌شود.

در این رویداد فیلم‌های مستند کمیاب «فیلنی هرگز پایان نمی‌یابد» به کارگردانی یوجینو کاپوچو، مستند «جانگو و جانگو – سرجو کوربوچی» به کارگردانی لوکا رنا، مستند «روح پیتر سلرز» به کارگردانی پیتر مداک، مستند «لینچ- اوز» به کارگردانی الکساندر او فیلیپ، مستند «فورمن در برابر فورمن» به کارگردانی هلنا ترشتیکوا و یاکوب هینا و مستند «چشمان اورسن ولز» به کارگردانی مارک کوزینز با زیرنویس فارسی، به نمایش در می‌آیند.

فریدون جیرانی، بهروز افخمی، احمد الستی، فرزاد موتمن و علیرضا رئیسیان به عنوان کارشناسان مهمان در این نشست‌ها حضور خواهند یافت.

حضور در این رویداد برای علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

علاقه‌مندان برای رزرو صندلی می‌بایست در باشگاه مخاطبان «هنر و تجربه» ثبت‌نام کنند.

  • نویسنده : ستاره کوشا