«مارتین امیس» نویسنده شناخته‌شده و تاثیرگذار بریتانیایی درگذشت. به گزارش ستاره هنر به نقل از ایسنا، «مارتین امیس» نویسنده برجسته بریتانیایی خالق رمان‌هایی همچون «پول» و «زمین‌های لندن»‌ در سن ۷۳ سالگی در منزلش واقع در فلوریدا از دنیا رفت. «امیس» بیش از ۱۰ رمان ،‌ یک کتاب خاطرات با عنوان «تجربه»، هشت اثر غیرداستانی […]

«مارتین امیس» نویسنده شناخته‌شده و تاثیرگذار بریتانیایی درگذشت.

به گزارش ستاره هنر به نقل از ایسنا، «مارتین امیس» نویسنده برجسته بریتانیایی خالق رمان‌هایی همچون «پول» و «زمین‌های لندن»‌ در سن ۷۳ سالگی در منزلش واقع در فلوریدا از دنیا رفت.

«امیس» بیش از ۱۰ رمان ،‌ یک کتاب خاطرات با عنوان «تجربه»، هشت اثر غیرداستانی و مجموعه‌ای از مقالات و دو مجموعه داستان‌ کوتاه منتشر کرد.

این نویسنده بیشتر برای نگارش رمان سه‌گانه لندن با عنوان‌های «پول: یک یادداشت خودکشی»(۱۹۸۵)، «زمین‌های لندن»(۱۹۹۰) و «اطلاعات»(۱۹۹۵) شناخته می‌شود.

با اعلام خبر درگذشت امیس، وبسایت جایزه «بوکر»، مهم‌ترین جایزه ادبیات داستانی بریتانیا با انتشار پیامی نوشت: «امیس یکی از تحسین‌شده‌ترین و برجسته‌ترین نویسندگان ۵۰ سال اخیر و نویسنده ۱۴ رمان است.»

«امیس» به عنوان یکی از ۵۰ نویسنده برتر بریتانیا از سال ۱۹۴۵ تا ۲۰۰۸ نام گرفت. این نویسنده دو مرتبه به فهرست نامزدهای «بوکر» راه یافت.

«امیس» در دهه ۸۰ میلادی به همراه نویسندگانی همچون «سلمان رشدی»، «کازوئو ایشی‌گورو»، «جولیان بارنز» و «ایان مک‌ایوان» به شهرت رسید.