دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» از نمایش مستند «دورنمایی از عباس کیارستمی» در این جشنواره بین المللی خبر داد. به گزارش ستاره هنر از روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی‌زاده گفت: مانند هر سال قرار است مستندی از عباس کیارستمی در افتتاحیه جشنواره و بزرگداشت این کارگردان نمایش داده شود که مستند چهارمین دوره […]

دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» از نمایش مستند «دورنمایی از عباس کیارستمی» در این جشنواره بین المللی خبر داد.

به گزارش ستاره هنر از روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی‌زاده گفت: مانند هر سال قرار است مستندی از عباس کیارستمی در افتتاحیه جشنواره و بزرگداشت این کارگردان نمایش داده شود که مستند چهارمین دوره «دورنمایی از عباس کیارستمی» است.

این مستند ساز در ادامه بیان کرد: این مستند هشت سال پیش ساخته شده است و یکی از سکانس های فیلم «همراه با باد» از ساخته های خودم بود که در این مستند شادمهر راستین فیلمنامه نویس و منتقد سینما درباره عباس کیارستمی صحبت می کند.

دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» تاکید کرد: عباس کیارستمی کلاس های آموزشی خود را در فضای باز و روی زمین برگزار می کرد و همیشه هم سطح با شاگردان خود می نشست که این نوع آموزش واقعا متفاوت بود و حتی بعد از فوت این کارگردان بزرگ کشورهای دیگر از این نوع آموزش الهام گرفتند و در چند سال اخیر در همه جای دنیا رواج پیدا کرده است.

وی افزود: در نتیجه در این مستند شادمهر راستین که در سال های پایانی زندگی عباس کیارستمی خیلی به ایشان نزدیک بود درباره این شیوه آموزشی صحبت می کند. همچنین این مستند چون با فضای فیلم «همراه با باد» همخوانی نداشت آن را جدا کردیم در نتیجه تصمیم گرفتیم امسال این وجه عباس کیارستمی در بزرگداشت این کارگردان نمایش داده شود.

شادی‌زاده خاطرنشان کرد: این مستند چون کاملا در طبیعت ساخته شده است به همین دلیل عنوان دورنما برای آن انتخاب شده و قرار است یکم تیر ماه سال جاری همزمان با بزرگداشت عباس کیارستمی در سینما تک موزه هنرهای معاصر نمایش داده می شود.

  • نویسنده : علیرضا مظاهری