جوایز بخش ملی و بین‌الملل نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» اعلام شد. به گزارش ستاره هنر به نقل از ستاد خبری جشنواره، نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» که با محوریت موضوع زنان و خانواده و به دبیری مهدیه سادات محور برگزار خواهد شد، در دو بخش ملی و بین‌الملل میزبان آثاری در قالب‌های فیلم بلند […]

جوایز بخش ملی و بین‌الملل نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» اعلام شد.

به گزارش ستاره هنر به نقل از ستاد خبری جشنواره، نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» که با محوریت موضوع زنان و خانواده و به دبیری مهدیه سادات محور برگزار خواهد شد، در دو بخش ملی و بین‌الملل میزبان آثاری در قالب‌های فیلم بلند سینمایی، فیلم کوتاه داستانی و فیلم مستند است.

این جشنواره در بخش ملی هشت جایزه اصلی خود را به شرح زیر به برگزیدگان خود اهدا خواهد کرد:

منتخبان این بخش علاوه‌بر دریافت لوح‌های افتخار، تندیس‌های جشنواره، مبالغ ۵۰۰ میلیون ریال برای بهترین فیلم جشنواره، ۴۰۰ میلیون ریال برای بهترین فیلم بلند سینمایی، ۴۰۰ میلیون ریال برای بهترین کارگردانی فیلم بلند سینمایی، ۳۰۰ میلیون ریال برای بهترین فیلمنامه فیلم بلند سینمایی، ۳۰۰ میلیون ریال برای بهترین فیلم مستند را دریافت خواهند کرد.

همچنین لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به بهترین پژوهش در فیلم مستند، لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال به بهترین فیلم کوتاه داستانی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» اهدا خواهد شد. لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال برای بهترین فیلمنامه فیلم کوتاه داستانی نیز دیگر جایزه بخش ملی این رویداد بین‌المللی سینمای ایران با محوریت زنان و خانواده است.

بخش بین‌الملل جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» در اولین دوره خود نیز تعداد چهار جایزه را به برگزیدگان این بخش بر اساس آرای هیات انتخاب و داوری اهدا خواهد کرد.

این جوایز شامل لوح‌های افتخار، تندیس‌های جشنواره و مبالغ ۱۰۰۰ دلار برای بهترین فیلم بخش بین‌الملل جشنواره، ۸۰۰ دلار برای بهترین فیلم بلند سینمایی، ۶۰۰ دلار برای بهترین فیلم مستند و ۶۰۰ دلار برای بهترین فیلم کوتاه داستانی می‌شود.

فراخوان و جزییات مربوط به نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» در سایت این جشنواره به نشانی www.evefilmfestival.ir قرار دارد. این رویداد به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و با همکاری نهادها و سازمان‌های فرهنگی و هنری مختلف برگزار می‌شود.