فیلم سینمایی «فرمونت» ساخته بابک جلالی سینماگر ایرانی به عنوان پایان‌بخش جشنواره بین‌المللی فیلم ادینبورگ در کشور اسکاتلند به نمایش گذاشته می شود. به گزارش ستاره هنر به نقل از سایت رسمی جشنواره ادینبورگ، در این فیلم سینمایی آناهیتا ولی‌زاده، مجری سابق تلویزیون افغانستان در اولین حضور خود مقابل دوربین، نقش یک پناهجوی بیست و […]

فیلم سینمایی «فرمونت» ساخته بابک جلالی سینماگر ایرانی به عنوان پایان‌بخش جشنواره بین‌المللی فیلم ادینبورگ در کشور اسکاتلند به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش ستاره هنر به نقل از سایت رسمی جشنواره ادینبورگ، در این فیلم سینمایی آناهیتا ولی‌زاده، مجری سابق تلویزیون افغانستان در اولین حضور خود مقابل دوربین، نقش یک پناهجوی بیست و چندساله به نام دنیا را بازی می‌کند که پس از اینکه قبلاً به عنوان مترجم در ارتش آمریکا کار کرده، از افغانستان گریخته است.

شخصیت دنیا بین میل به ساختن یک زندگی جدید در کالیفرنیا، جایی که در یک کارخانه شیرینی‌پزی کار می‌کند و از سوی دیگر گذشته‌اش و احساس گناه، در دنیایی برزخی و مبهم زندگی می‌کند.

این فیلم پیش از این در جشنواره ساندنس آمریکا به نمایش گذاشته شد و مورد تمجید قرار گرفت. بابک جلالی کارگردان ایرانی فیلم در شهر گرگان متولد شده اما در لندن زندگی می‌کند و فارغ‌التحصیل مدرسه فیلم لندن است.

فهرست کامل فیلم‌های جشنواره ادینبورگ هفته آینده اعلام می‌شود. دوره جدید این رویداد سینمایی از ۱۸ تا ۲۳ اگوست (۲۷ مرداد تا اول شهریور) برگزار می‌شود.

  • نویسنده : صغری توحیدلو