رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان از پایان مرمت و سامان‌دهی بنای منسوب به آتشکده دروار در شهرستان دامغان خبر داد. به گزارش ستاره هنر؛ مجتبی اکبرپور روز دوشنبه ۸ آبان ماه ۱۴۰۲ با اعلام این خبر اظهار کرد: مرمت و سامان‌دهی آتشکده دروار دامغان با آواربرداری، کف سازی و اجرای پی‌بندی و […]

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان از پایان مرمت و سامان‌دهی بنای منسوب به آتشکده دروار در شهرستان دامغان خبر داد.

به گزارش ستاره هنر؛ مجتبی اکبرپور روز دوشنبه ۸ آبان ماه ۱۴۰۲ با اعلام این خبر اظهار کرد: مرمت و سامان‌دهی آتشکده دروار دامغان با آواربرداری، کف سازی و اجرای پی‌بندی و استحکام‌بخشی جرزها و بدنه‌ها انجام شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان افزود: دوخت و دوز ترک‌ها، دیوارچینی با خشت و ملاط گل برای بازپیرایی بخش‌های فروریخته، تثبیت اندودهای قدیمی و اجرای کاه‌گل بیرونی از دیگر عملیات اجرایی در راستای نجات بخشی اضطراری و مرمت این بنای تاریخی صورت گرفت.

اکبرپور اضافه کرد: آتشکده دروار مربوط به سده‌های میانه دوره‌های تاریخی پس از اسلام است و این اثر به شماره ۲۵۱۰۴ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌ است.

روستای دروار در انتهای غربی شهرستان دامغان و در فاصله ۴۵ کیلومتری شهرستان دامغان قرارگرفته است.