تماشاخانه نوفل‌لوشاتو از ابتدای امسال تاکنون میزبان ۱۰ نمایش بوده است که هم‌اکنون چهار نمایش «ساپو»، «برف شادی»، «غلط» و «نیست» روی صحنه هستند. به گزارش ستاره هنر از روابط عمومی عمارت نوفل‌لوشاتو، این تماشاخانه از ابتدای امسال تاکنون میزبان ۲۰ هزار مخاطب بوده است. براساس آمار نمایش «چند مرد و چند زن» به کارگردانی […]

تماشاخانه نوفل‌لوشاتو از ابتدای امسال تاکنون میزبان ۱۰ نمایش بوده است که هم‌اکنون چهار نمایش «ساپو»، «برف شادی»، «غلط» و «نیست» روی صحنه هستند.

به گزارش ستاره هنر از روابط عمومی عمارت نوفل‌لوشاتو، این تماشاخانه از ابتدای امسال تاکنون میزبان ۲۰ هزار مخاطب بوده است.

براساس آمار نمایش «چند مرد و چند زن» به کارگردانی حنیف مظفری از سوم فروردین تا سوم اردیبهشت ‌ماه با ۲۱ اجرا و نمایش «حضور آدم‌ها ممنوع» به کارگردانی حنیف مظفری که از سوم فروردین تا هشتم اردیبهشت ‌ماه با ۳۰ اجرا، میزبان هفت هزار تماشاگر بوده‌اند.

نمایش «برف شادی»

در ادامه دو نمایش «ژرژ مخوف» به کارگردانی مهران مکاری از ۲۶ فروردین ماه تا نهم اردیبهشت ماه با ۱۵ اجرا و نمایش «مرگ در زمستان» به کارگردانی حامد شیخی نیز از ۱۱ تا ۲۸ اردیبهشت ‌ماه با ۱۷ اجرا، سه هزار و ۵۰۰ تماشاگر داشته‌اند.

همچنین نمایش «رومئو و ژولیت» به کارگردانی سیما تیرانداز از ۱۰ اردیبهشت ماه تا ۱۲ خرداد ‌ماه با ۳۰ اجرا از چهار هزار و ۵۰۰ تماشاگر میزبانی کرده است.

نمایش «چخفته» به کارگردانی اشکان پیر دل زنده نیز از نهم اردیبهشت ماه تا پنجم خرداد ‌ماه با ۲۴ اجرا، میزبان چهار هزار تماشاگر بوده‌است.

هم‌اکنون نمایش‌های «ساپو»، «برف شادی»، «غلط» و «نیست» نیز روی صحنه هستند که بر اساس آمار تا تاریخ ۱۹ خردادماه، نمایش «برف شادی» با میزبانی از هزار و پانصد تماشاگر پیشتاز آثاری است که این روزها در عمارت نوفل‌لوشاتو روی صحنه هستند.

نمایش «برف شادی» به کارگردانی رضا حسین زاده: ماجرا در مهدکودکی در تهران می‌گذرد که در آن برف شادی ممنوع شده و هر روز تبصره‌های جدید دیگری ابلاغ می شود که برخی از آنان عجیب و غیرقابل اجرا است با این حال مسئول مهدکودک مربی را ملزم می دارد که آنها را اجرا کند.

چالش‌هایی که از این دستورات بین کودکان مهد پیش می‌آید، محور نمایش است. برف شادی. کار کودک نیست اما برای بیان مضمون خود این چهارچوب را برگزیده است. طراحی صحنه، کلاس مهدکودک و با استفاده از پرده و تکنیک سایه، اتاق مدیر نیز در نظر گرفته شده است.

  • نویسنده : صغری توحیدلو