جشنواره بین‌المللی مستند «مگالسو» در کشور پرتغال به کار خود پایان داد و یک جایزه هم برای مستند «خانه خاموش» به کارگردانی فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان شد. به گزارش ستاره هنر، جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «مگالسو»، جایزه «ژان لوک پاساک» بهترین فیلم بلند امسال خود را به مستند «به نام خداوند سیل» ساخته «آنجلوس […]

جشنواره بین‌المللی مستند «مگالسو» در کشور پرتغال به کار خود پایان داد و یک جایزه هم برای مستند «خانه خاموش» به کارگردانی فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان شد.

به گزارش ستاره هنر، جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «مگالسو»، جایزه «ژان لوک پاساک» بهترین فیلم بلند امسال خود را به مستند «به نام خداوند سیل» ساخته «آنجلوس رالیس» از یونان اعطا کرد و جایزه بهترین مستند کوتاه هم به «تاکسیبول» ساخته «توماسو سانتامبروگیو» از کشور ایتالیا رسید.

در بخش جایزه ویژه «دون کیشوت» هم مستند «خانه خاموش» به کارگردانی فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان و محصول مشترک کشورهای ایران، کانادا، فرانسه، فیلیپین و قطر جایزه بهترین فیلم بلند را هیات داوران فدراسیون بین المللی انجمن‌های فیلم را از آن خود کرد.

جایزه «دون کیشوت» برای بهترین مستند کوتاه هم به «به من نگاه می‌کنی» به کارگردانی «شولی هوانگ» از چین رسید.

جشنواره مستند «مگالسو» به صورت سالانه توسط شهرداری شهر ملگاسو و با همکاری انجمن آونورته و با هدف ترویج سینمای قوم نگاری و اجتماعی برگزار می‌شود و دوره اخیر آن نیز از تاریح ۳۱ جولای تا ۶ آگوست (۹ تا ۱۵ مرداد) برپا شد.

  • نویسنده : صغری توحیدلو