ستاره هنر |shaina

داستان های کوتاه از خطبه غدیر روایت می شود

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۲۰:۰۵

«قربان شما از غدیر» داستان های کوتاه از خطبه غدیر که از حمد و ثنا خداوند شروع شده و به امامت حضرت علی(ع) و فرزندانش و معرفی امامت ختم می‌شود.

به گزارش ستاره هنر؛  رضا صفری تهیه کننده ویژه برنامه دهه ولایت از رادیو تهران ضمن اعلام این خبر گفت: ویژه برنامه «قربان شما از غدیر» کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران که در ایام دهه ولایت با خوانش خطبه غدیر از ساعت 22:5 روی آنتن می رود.

آیتم های برنامه پیرامون غدیر و دهه ولایت و پیروی از ولایت تدارک دیده شده است و در بخش هایی از این برنامه محسن فرهمند کارشناس مذهبی به تبیین فرازها و پیام‌های خطبه غدیر می پردازد و درباره خطبه غدیر و جایگاه آن مباحثی را مطرح می کند.

وی با اشاره به این که در برنامه جریان واقع غدیر از ابتدا تا انتها در قالب داستان های کوتاه ارائه می شود، افزود: از ابتدا تا انتها جریان غدیر در این برنامه روایت می شود؛ از بحث خروج از مکه و آغاز جریان و واقعه غدیر خم تا معرفی امامت پیام ها به صورت داستان های کوتاه روایت خواهد شد.

علاوه بر این؛ خوانش خطبه غدیر با صدای جلال ذکایی و ترجمه سیدمهدی شجاعی تقدیم مخاطبان خواهد شد.

مهدی رستمی راوی، رضا صفری تهیه کننده و نویسنده، محسن فرهمند کارشناس مذهبی، سید مهدی شجاعی راوی از عواملی هستند که با این برنامه همکاری می کنند.

خطبه یا خطابه غدیر سخنرانی پیامبر گرامی اسلام(ص) است که در در 18 ذی‌حجه سال دهم قمری در بازگشت از حجة الوداع در منطقه غدیر خم آن را بیان کرده و در این خطبه حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین خود به مردم معرفی کرد و در این رابطه بیعت گرفت.

 

حسین شیردل

25227