ستاره هنر |shaina

چهارمین گردهمایی عاشورایی اهالی فرهنگ و رسانه در تهران برگزار می‌شود

۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۱۳:۰۵

فرهنگسرای رسانه برای چهارمین سال پیاپی مراسم عزاداری سیدالشهدا را با عنوان «کآرام جان می‌رود» به مدت سه شب برگزار می‌کند.

به گزارش ستاره هنر از فرهنگسرای رسانه، این فرهنگسرا همزمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین، گردهمایی اهالی فرهنگ و رسانه (هیئت شهدای رسانه) را با عنوان کآرام جان می‌رود برای چهارمین سال پیاپی برگزار می‌کند.

این برنامه که با مشارکت رسانه‌ای خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود، مراسم عزاداری سیدالشهدا است که با حضور اهالی فرهنگ و رسانه و عموم مردم به مدت سه شب؛ هشتم، نهم و دهم ماه محرم سال ۱۴۴۴ مصادف با ۱۵، ۱۶ و ۱۷ مرداد از ساعت ۲۰:۴۰ در فضای باز فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود و در آن ضمن برپایی مجلس عزاداری برای شهدای کربلا، مراسم آیینی متعدد در سوگ این مصیبت بزرگ برگزار می‌شود.

از جمله برنامه‌های این هیئت عزاداری حسینی می‌توان به سخنرانی مذهبی، شعرخوانی آیینی، نقاشی عاشورایی «کآرام جان می‌رود»، مداحی و ... اشاره کرد.

سیدحسین متولیان شاعر آیینی نام آشنای کشور اجرای این مراسم را برعهده دارد و شاعران برجسته دیگری همچون قاسم صرافان، فاطمه نانی‌زاد و علی سلیمیان به شعرخوانی عاشورایی می‌پردازند. همچنین حجت الاسلام محمدهادی آل یمین سخنران این مراسم است. علی آجرلو مداح این جلسات است و به ذکر مصیبت اهل بیت(ع) می‌پردازد. از اهالی فرهنگ و رسانه و عموم مردم دعوت می‌شود در این مراسم معنوی شرکت کنند.

همچنین همزمان با آغاز ماه محرم، کشیدن نقاشی عاشورایی کآرام جان می‌رود برای دومین سال از سوی فرهنگسرای رسانه آغاز شد و در آن استاد محمدرضا محمدحسین به کشیدن یک پرده عاشورایی می‌پردازد.

 

منبع:ایرنا

31781