در شرایطی که سینماها در مرداد با رخدادهایی چون گرمای بی‌سابقه هوا، مسافرت مردم و البته تعطیلی‌های طولانی‌مدت ماه محرم مواجه بودند اما بیش از ۱ میلیون و ۲۴۵ هزار نفر در همین شرایط به سینما رفتند که آمار نسبتا قابل‌قبولی به حساب می‌آید. به گزارش ستاره هنر– ایرنا، در مردادماه امسال ۱ میلیون و […]

در شرایطی که سینماها در مرداد با رخدادهایی چون گرمای بی‌سابقه هوا، مسافرت مردم و البته تعطیلی‌های طولانی‌مدت ماه محرم مواجه بودند اما بیش از ۱ میلیون و ۲۴۵ هزار نفر در همین شرایط به سینما رفتند که آمار نسبتا قابل‌قبولی به حساب می‌آید.

به گزارش ستاره هنر– ایرنا، در مردادماه امسال ۱ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۹۰۰ نفر به سینما رفتند تا فروش گیشه این ماه به حدود ۴۸ میلیارد تومان برسد. این آمار، ۲۲ درصد بیشتر از میزان مخاطبان مدت مشابه سال گذشته است.

بر پایه این گزارش، در مردادماه، ۴۸ هزار و ۲۵۵ سانس ترتیب داده شد. ۱ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۹۰۰ نفر به سینما رفتند تا این میزان مخاطب، گیشه ۴۷ میلیارد و ۸۲۵ میلیون تومانی را رقم بزنند.

فسیل با ۴۰۱ هزار مخاطب، در رتبه نخست پرمخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم مردادماه قرار دارد. فیلم کریم امینی موفق شد تا طی این ماه، ۱۶ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان بفروشد.

شهر هرت نیز با ۳۰۲ هزار مخاطب، در رتبه دوم فیلم‌های این ماه قرار می‌گیرد. این کمدی موفق شد تا در پنجمین ماه سال، ۱۳ میلیارد تومان فروش داشته باشد.

نارگیل ۲ که از هجدهم مرداد به روی پرده رفت توانست طی ۱۴ روز، ۸۰ هزار مخاطب را جذب کرده و به فروش ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی برسد.

کت چرمی نیز در این ماه خوش درخشید و موفق شد با ۶۹ هزار مخاطب، به فروش ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی دست یابد.

بی‌مادر ۵۰ هزار مخاطب داشت و توانست با ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروش، پنجمین فیلم پرمخاطب پنجمین ماه سال باشد.

از امروز، فیلم ستاره‌بازی در سینماهای کشور نمایش داده می‌شود. اتفاقی که سبب می‌شود تا نمایش این فیلم در کنار سایر فیلم‌های روی پرده، منجر به جذب مخاطبان بیشتر برای ششمین ماه سال شود..

در شهریورماه امسال است که سینمای ایران، تعداد مخاطبان خود طی سال جاری را از ۱۱ میلیون نفر عبور خواهد داشت و گیشه را به بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان می‌رساند. این رزومه، فرصت خوبی برای ورود به شش‌ماهه دوم سال و رسیدن به قله‌های جدیدی از مخاطب و فروش طی سالیان جاری است.

  • منبع خبر : ایرنا