رایزن فرهنگی ایران در ژاپن از برگزاری ششمین هفته فیلم ایرانی در توکیو از ۱۹ تا ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ در سالن لیبراهال این شهر خبر داد و تصریح کرد، در این رویداد هشت فیلم از سینمای ایران به روی پرده خواهد رفت. به گزارش ستاره هنر، علی سعادت آذر ضمن اعلام این خبر گفت: انتخاب […]

رایزن فرهنگی ایران در ژاپن از برگزاری ششمین هفته فیلم ایرانی در توکیو از ۱۹ تا ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ در سالن لیبراهال این شهر خبر داد و تصریح کرد، در این رویداد هشت فیلم از سینمای ایران به روی پرده خواهد رفت.

به گزارش ستاره هنر، علی سعادت آذر ضمن اعلام این خبر گفت: انتخاب فیلم براساس ذائقه مخاطبان ژاپنی در دستور کار است و امیدوارم جشنواره ها و هفته های فیلم ایرانی بتواند توجه ژاپنی ها را به فیلم ایرانی بیشتر جلب کند.

وی افزود: در این جشنواره هشت فیلم از سینمای ایران به روی پرده خواهد رفت. برگ جان، غلامرضا تختی، موقعیت مهدی، معجزه بناسان، سرخ پوست، یدو، درخت گردو و بادیگارد فیلم های ایرانی جشنواره فیلم خواهند بود.

سعادت آذر اظهار داشت: با توجه به اشتراکات فرهنگی مشترک و وجود تجارب تاریخی و زیست اجتماعی فرهنگی مشابه میان دو ملت امیدواریم، عرصه سینما و فیلم به عنوان ابزار موثر در توسعه دیپلماسی فرهنگی دو کشور مفید باشد.

رایزن فرهنگی ایران در ژاپن ادامه داد: توجه به خانواده و ارزش های خانوادگی، پایداری ارزش های سنتی، توجه به نقش گروه های مرجع، دوری از ابتذال و هرگونه سطحی نگری در سینما، نقش احساسات در زندگی و الگوهای تاریخی و تمدنی و مهمتر از همه تاب آوری تاریخی و شکوفایی بعد از رنج های بسیار، مهمترین ویژگی مشترک فرهنگی و اجتماعی ایران و ژاپن است.

وی افزود: هر کدام از این ویژگی های مشترک باید به کانون تبادل فرهنگی تبدیل شود و در این راستا سینما و فیلم نقش مهمی دارد. فیلم مهمترین ابزار گفت وگوی بدون واسطه ملت های دو کشور است.

سعادت آذر گفت: بازیگران و کارگردانان مشهور سینمای ایران که در فیلم های یادشده حضور دارند نیز به همراه برخی فعالان فرهنگی موزه صلح ایران به توکیو آمده اند تا به غنای این جشنواره افزوده شود.

رایزن فرهنگی ایران در ژاپن افزود: نقد و بررسی سینمای ایران، گفت وگو در خصوص تبادل فیلم بین دو کشور و نیز اجرای قطعه های از موسیقی سنتی در منطقه میناتوکو توکیو از دیگر برنامه های ششمین جشنواره فیلم ایران در توکیو است.