«آندره بروگر» هنرپیشه آمریکایی مجموعه‌های تلویزیونی پرمخاطبی همچون «بروکلین نه-نه» درگذشت. به گزارش ستاره هنر – ایسنا و به نقل از ورایتی، «آندره بروگر» بازیگر برنده دو جایزه «امی»‌ که در مجموعه‌های تلویزیونی همچون «بروکلین نه-نه» و «قتل: زندگی در خیابان»‌ حضور داشت، روز دوشنبه پس از تحمل یک دوره بیماری در سن ۶۱ سالگی […]

«آندره بروگر» هنرپیشه آمریکایی مجموعه‌های تلویزیونی پرمخاطبی همچون «بروکلین نه-نه» درگذشت.

به گزارش ستاره هنر – ایسنا و به نقل از ورایتی، «آندره بروگر» بازیگر برنده دو جایزه «امی»‌ که در مجموعه‌های تلویزیونی همچون «بروکلین نه-نه» و «قتل: زندگی در خیابان»‌ حضور داشت، روز دوشنبه پس از تحمل یک دوره بیماری در سن ۶۱ سالگی درگذشت.

«بروگر» بیش‌تر برای بازی در نقش «کاپیتان ریموند هالت»‌ در سریال «بروکلین نه – نه»‌ شناخته می‌شود که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۱ روی آنتن رفت.

او در سال ۱۹۹۸ برای ایفای نقش کارآگاهی به نام «فرانک پمبلتون»‌ در سریال «قتل: زندگی در خیابان»‌ برنده جایزه «امی» بهترین بازیگر مرد نقش اول شد. «بروگر» همچنین یک جایزه «امی» دیگر را در سال ۲۰۰۶ برای بازی در نقش یک مجرم حرفه‌ای در «سارق» کسب کرد.

«بروگر» در شیکاگو متولد و از دانشگاه «استنفورد» فارغ‌التحصیل شد. او نخستین‌بار در فیلم «شکوه»‌ و در نقش یک سرباز در سینما ظاهر شد. این هنرپیشه همچنین در مجموعه تلویزیونی «هک» که از ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ پخش شد در نقش یک کارآگاه مقابل دوربین رفت.

«بروگر» برای بازی در مجموعه سریال درام «مردان یک سن مشخص»‌ دو بار به عنوان نامزد در شاخه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل جوایز «امی» معرفی شد.

او در کنار مجموعه‌های تلویزیونی در فیلم‌های سینمایی همچون «شهر فرشتگان»، «فراوانی»، «پوزئیدون»،‌«آواز دونفره»، «مه»‌ و «ترس کهن» بازی کرد.