آمار فروش و تماشاگران سالن‌های دولتی تئاتر تا پایان روز جمعه، ۱۲ آبان ماه اعلام شد. به گزارش ستاره هنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، نمایش «پدر» به کارگردانی آروند دشت‌آرای که از روز ۱۷ مهرماه در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان […]

آمار فروش و تماشاگران سالن‌های دولتی تئاتر تا پایان روز جمعه، ۱۲ آبان ماه اعلام شد.

به گزارش ستاره هنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، نمایش «پدر» به کارگردانی آروند دشت‌آرای که از روز ۱۷ مهرماه در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان اجرای خود را  آغاز کرده  با مجموع ۲۳ اجرا و میزبانی از  ۱۰ هزار و ۳۱۵ مخاطب، ۱ میلیارد و ۶۷۰ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان فروش داشته است.
نمایش «آواز عاشقانه یک دختر دیوانه» به کارگردانی آروند دشت‌آرای که اجرای خود را  از ۷ آبان ماه در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ تا ۲۵۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۶ اجرا و جلب ۲ هزار و ۷۱۳ تماشاگر، توانست به فروش معادل ۵۶۳  میلیون و ۱۸۵ هزار تومان دست پیدا کند.
نمایش «این دنیا یه کنسرت به من بدهکاره» به کارگردانی سهند خیرآبادی که اجرای خود را  از ۹ آبان ماه در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۸۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۴ اجرا و جلب ۵۱۳ تماشاگر، توانست به فروش معادل ۶۹ میلیون و ۱۹۲ هزار تومانی دست پیدا کند.
نمایش «تله وزیون» به کارگردانی الهه پورجمشید نیز که اجرای خود را از روز ۲۱ مهرماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرد، با ۱۸ اجرا توانست ۱ هزار و ۳۴۷  تماشاگر را به سالن جلب کند و به فروشی معادل  ۱۱۴ میلیون و  ۸۷۶ هزار تومان دست پیدا کند.
نمایش «مناظره وایادولید» به کارگردانی هوشمند هنرکار نیز که اجرای خود را از روز ۲۵ مهرماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرده، با ۱۴ اجرا توانسته ۴۶۱  تماشاگر را به سالن جلب کند و به فروشی معادل  ۳۲ میلیون و ۸۳۲  هزار تومان دست یابد و به اجرای خود خاتمه دهد.
نمایش «حقایقی درباره سگ‌ها و گربه‌ها» به کارگردانی محمدهادی عطایی از روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان به صحنه رفته، با مجموع ۱۹ اجرا، توانست ۹۳۸ تماشاگر را به سالن بکشاند و به فروشی معادل ۷۵ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان برسد.  
همچنین نمایش «مامان» به کارگردانی الهام سلج محمودی که از روز یکشنبه  ۸ آبان ماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است،‌ با مجموع  ۵ اجرا، توانست   ۳۰۹ تماشاگر جلب کند و به فروشی معادل ۲۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان دست یابد.   
نمایش «استرالیا»  به کارگردانی مشترک حسنا قبادی و افسانه محمدی نیز که از روز ۲۷ مهرماه در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی ۲۶ نفر و قیمت بلیت ۸۰ هزارتومان روی صحنه رفته بود،  با ۱۳ اجرا و جذب ۳۲۰  تماشاگر توانست به فروش ۱۷ میلیون و ۳۲۸  هزار تومان دست پیدا کند و به اجرای خود پایان دهد.  
نمایش محیطی «مهم نیست» به کارگردانی ایمان ایران‌منش که از روز یکشنبه ۲۳ مهرماه در کافه‌تریای سالن اصلی با قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان به صحنه رفته بود،‌ تا روز ۱۲ آبان‌ماه و ۱۵ اجرا،‌ توانست ۲۱۷ تماشاگر را به مجموعه جلب کند و با فروش ۸ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان با مجموعه تئاترشهر خداحافظی کند.

چند تماشاگر به تماشاخانه سنگلج و تالار هنر رفتند؟

نمایش «زال و رودابه» به کارگردانی محمد حاج‌محمدی که تا ۱۲ آبان ماه ۷ نوبت در تماشاخانه سنگلج روی صحنه رفته، میزبان ۲۹۴ تماشاگر بوده است. این نمایش مبلغ ۷میلیون و ۱۵ هزار تومان فروش داشته است.

نمایش «ناآرامسایشگاه» به کارگردانی محسن آزاد نیز که تا ۱۲ آبان ماه جاری ۱۰ نوبت روی صحنه رفته است ، در مجموع ۱۱۲۰ تماشاگر داشته است. گیشه این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام بها، نیم بها، تخفیف‌دار و میهمان، مبلغ ۳۸ میلیون و ۱۰۴ هزار تومان ثبت شده است.