معاون پایش و نظارت ساترا با اشاره به بازتاب یکی از سکانس های فیلم «دانکی» بیان کرد که با توجه به تصویر منفی فیلم از ایران، انتشار آن در شبکه نمایش خانگی مورد تایید ساترا نیست. به گزارش ستاره هنر، فیلم هندی «دانکی» با بازی شاهرخ خان این روزها در کشورهای مختلف در حال اکران […]

معاون پایش و نظارت ساترا با اشاره به بازتاب یکی از سکانس های فیلم «دانکی» بیان کرد که با توجه به تصویر منفی فیلم از ایران، انتشار آن در شبکه نمایش خانگی مورد تایید ساترا نیست.

به گزارش ستاره هنر، فیلم هندی «دانکی» با بازی شاهرخ خان این روزها در کشورهای مختلف در حال اکران است که سکانسی از آن در فضای مجازی بازتاب یافته و واکنش ایرانی‌ها را به دنبال داشته است؛ تصویری که در فیلم با نوعی ایران هراسی همراه است و فضایی منفی از ایران نمایش می دهد.

«دانکی» داستان چند نفر برای مهاجرت غیرقانونی از هند به اروپا را روایت می‌کند.

محمد حسام‌پور معاون پایش و نظارت ساترا در واکنش به نمایش این تصویر جعلی از ایران به خبرنگار مهر بیان کرد: انتشار فیلم «دانکی» محصول هندوستان به دلیل رویکرد ایران هراسانه، مورد تایید ساترا نیست.

وی اضافه کرد: فیلم «دانکی» با تحریف واقعیت، تصویرسازی نامناسبی از مدافعان جان بر کف مرزهای ایران و نیروهای فداکار مرزبانی ایران ارایه می دهد. این فیلم تحت تاثیر لابی‌ها و فضاسازی ضد ایرانی رسانه های غربی و برای پیشبرد دیدگاه های ایران هراسانه تولید شده است.

حسام پور تصریح کرد: ساترا در راستای صیانت از منافع ملی، عدم انتشار فیلم مذکور را به رسانه های صوت و تصویر فراگیر اعلام کرده است.

معاون پایش و نظارت ساترا در ادامه تاکید کرد: ساترا به عنوان مرجع تنظیم گری رسانه های صوت و تصویر فراگیر ضمن تعامل با رسانه ها، پاسداشت و صیانت از منافع عمومی جامعه را جزو وظایف ذاتی تنظیم گری خود می داند و به همین دلیل انتشار فیلم ها و برنامه هایی را که تهدید علیه منافع ملی و تحقیر هویت و فرهنگ ایرانی باشد، تایید نمی کند.

وی با درخواست از وزارت خارجه عنوان کرد: انتظار می رود دستگاه دیپلماسی کشور با توجه به اکران گسترده این فیلم در سینماهای کشورهای مختلف دنیا به این رویکرد ضد ایرانی فیلم اعتراض رسمی کند.

  • منبع خبر : مهر