رییس صداوسیما درباره کاهش هزینه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس توضیح داد و یادآور شد که به دلیل مشارکت بیشتر و هم صدایی با نامزدها این اتفاق رخ می‌دهد. ستاره هنر؛ پیمان جبلی رئیس صداوسیما درباره کاهش هزینه‌های تبلیغات نامزدها در تلویزیون و رویکردهای جدید به خبرنگار مهر بیان کرد: این اولین تجربه استفاده از ظرفیت […]

رییس صداوسیما درباره کاهش هزینه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس توضیح داد و یادآور شد که به دلیل مشارکت بیشتر و هم صدایی با نامزدها این اتفاق رخ می‌دهد.

ستاره هنر؛ پیمان جبلی رئیس صداوسیما درباره کاهش هزینه‌های تبلیغات نامزدها در تلویزیون و رویکردهای جدید به خبرنگار مهر بیان کرد: این اولین تجربه استفاده از ظرفیت صداوسیما برای تبلیغات مجلس شورای اسلامی است. ما باید این مسیر را باز کنیم تا بدون چالش و مشکل و با حداکثر تأثیرگذاری بتوانیم در دوره‌های بعد عمل کنیم. درباره بحث تبلیغ و هزینه‌هایی که اعلام شد اولاً باید گفت یک مبنای قانونی دارد که براساس همان چیزی است که توسط قانون ِاصلاح شده انتخابات ابلاغ شده است. آئین‌نامه آن هم در دولت تصویب شده و تمام عدد و رقم‌ها هم در هیأت اجرایی مرکزی و ستاد انتخابات کشور تصویب شد.

وی که در حاشیه اولین جشنواره آگهی‌های بازرگانی در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد در پاسخ به سوال مهر درباره این هزینه‌ها عنوان کرد: با این حال ما برای کمک به مشارکت بیشتر و هم صدایی با نامزدهایی که ممکن است توانایی مالی کافی نداشته باشند داوطلب شدیم و پیشنهادهایی ارائه کردیم. البته باید برای این پیشنهادها مجوز قانونی می‌گرفتیم اما پیشنهاد دادیم که عدد را کاهش دهیم و بعد از بحث و بررسی‌ها با این پیشنهادها موافقت شد. پیشنهاد دیگری هم دادیم که هر نامزدی که یک درصد آرای مأخوذه حوزه انتخابیه خود را به دست بیاورد کل مبلغی که پرداخت کرده به او برگردانده شود.

جبلی با اشاره به اینکه در حال حاضر پخش آزمایشی برخی از کانال‌های انتخاباتی شروع شده است، عنوان کرد: هدف ما این است که بیشترین نقش و تأثیر را در تبلیغات نامزدهای محترم ایفا کنیم.

جبلی در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباره توییت حاشیه‌ساز آمنه سادات ذبیح پور بیان کرد: قواعدی در سازمان وجود دارد که اگر این قواعد رعایت نشود هرکسی در هر جایگاهی باشد مطابق ضوابط سازمان با او رفتار و برخورد می‌شود.

  • منبع خبر : مهر