جسد متیو پری، بازیگر ۵۴ ساله آمریکایی که با نقش چندلر در سریال «فرندز» (دوستان) به شهرت جهانی دست پیدا کرد ساعتی پیش در منزلش در لس آنجلس پیدا شد. به گزارش ستاره هنر، پلیس لس‌آنجلس، جسم بی‌جان بازیگر سریال «فرندز» (دوستان) را در جکوزی خانه‌اش پیدا کرده و علت مرگ خفگی در آب اعلام […]

جسد متیو پری، بازیگر ۵۴ ساله آمریکایی که با نقش چندلر در سریال «فرندز» (دوستان) به شهرت جهانی دست پیدا کرد ساعتی پیش در منزلش در لس آنجلس پیدا شد.

به گزارش ستاره هنر، پلیس لس‌آنجلس، جسم بی‌جان بازیگر سریال «فرندز» (دوستان) را در جکوزی خانه‌اش پیدا کرده و علت مرگ خفگی در آب اعلام شده است.

سریال «فرندز»، که زندگی ۶ دوست جوان را در نیویورک‌سیتی به تصویر می‌کشید، از ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ پخش شد. آخرین اپیزود آن ۵۲.۵ میلیون بیننده در آمریکا داشت که آن را به پربیننده‌ترین قسمت یک سریال تلویزیونی در آن دهه بدل کرد.

متیو پری متولد ۱۹ اوت ۱۹۶۹ در ویلیامزتاون، ماساچوست دوران جوانی خود را در اتاوا گذراند؛ جایی که تبدیل به یک ستارهٔ تنیس شد. مدتی بعد در ۱۵ سالگی به لس آنجلس کوچ کرد تا کنار مادر بزرگ و پدرش (جان بنت پری) زندگی کند. در این دوران علاقه وی به بازیگری افزایش پیدا کرد. او نخستین بازی خود را در سال ۱۹۸۷ و در سریال شانس دوباره انجام داد. د

ر سال ۱۹۹۶ برای نخستین‌بار به خاطر سریال دوستان نامزد دریافت جایزهٔ بهترین کمدین آمریکایی شد.

این سریال کمدی همچنین با بازیگری جنیفر انیستون، کورتنی کاکس، دیوید شوییمر، مت لابلانک و لیسا کودرو یکی از موفق‌ترین نمایش‌های تاریخ تلویزیون شد.

متیو پری در چندین فیلم سینمایی از جمله احمق‌ها بشتابید و تقریبا قهرمان ظاهر شده بود.