منبع:مهر/ «برگ‌های افتاده» موفق شد تا مقام اول را در جدول آرای منتقدان فیلم کن به دست آورد. به گزارش ستاره هنر، «برگ‌های افتاده» ساخته آکی کوریسماکی با کسب میانگین امتیاز ۳.۲ در صدر جدول آرای منتقدان جهانی حاضر در جشنواره کن قرار گرفت. این فیلم تراژدی‌-کمدی ۴ امتیاز کامل (عالی) را از آنتون دولین […]

منبع:مهر/

«برگ‌های افتاده» موفق شد تا مقام اول را در جدول آرای منتقدان فیلم کن به دست آورد.

به گزارش ستاره هنر، «برگ‌های افتاده» ساخته آکی کوریسماکی با کسب میانگین امتیاز ۳.۲ در صدر جدول آرای منتقدان جهانی حاضر در جشنواره کن قرار گرفت.

این فیلم تراژدی‌-کمدی ۴ امتیاز کامل (عالی) را از آنتون دولین از «مدوزا» به دست آورد. منتقد پوستیف، مجله تایم و سایت راجر ایبرت هم از جمله ۶ منتقدی بودند که به فیلم امتیاز ۳ (خوب) دادند و ۲ امتیاز ۲ (متوسط) دیگر هم دریافت کرد.

«برگ‌های افتاده» درباره یک مغازه‌دار و زنی است که یک شب در هلسینکی با هم آشنا می‌شوند.

سبک کارهای کوریسماکی تحت تاثیر فیلمسازان مشهور فرانسوی ژان-پیر ملویل و روبر برسون و بخش عمده کارهای وی از جمله همین فیلم اخیر وی، در شهر هلسینکی شکل می‌گیرند.

به گفته کوریسماکی این فیلم فصل چهارم از سه‌گانه کارگری او شامل «سایه‌ها در بهشت»، «آریل» و «دختر کارخانه کبریت‌سازی» و یک قصه عاشقانه شبیه آن فیلم‌هاست.

دیگر فیلمی که به فهرست امتیازهای منتقدان افزوده شد «باشگاه صفر» جسیکا هاسنر بود که میانگین امتیاز ۱.۷ را از منتقدان کسب کرد.

این درام روان‌شناختی از فیلمساز اتریشی یک صفر (بد) از زاچارک و یک امتیاز یک (ضعیف) از پیتر برادشاو از گاردین دریافت کرد. منتقد تلگراف و بانکوک پست از جمله ۷ منتقدی بودند که امتیاز ۲ به آن دادند و که کلریس فابر از لوموند امتیاز ۳ به آن داد.

داستان این فیلم در یک مدرسه شبانه روزی دخترانه می‌گذرد که معلم آن دانش‌آموزانش را به غذا نخوردن ترغیب می‌کند.

تا پیش از این بالاترین امتیاز منتقدان متعلق به «می دسامبر» و «آناتومی یک سقوط» با امتیاز ۳ بود.