تهیه‌کننده مجموعه مستند تلویزیونی «پروانه» با اشاره به تجربه همکاری با لعیا زنگنه در تولید این مستند از تمایل برای تولید فصل سوم آن خبر داد. به گزارش ستاره هنر؛ منا اورعی تهیه‌کننده مستند «پروانه» که با صدای لعیا زنگنه و با محوریت زنان از شبکه پنج پخش شد، درباره این مجموعه گفت: از ما […]

تهیه‌کننده مجموعه مستند تلویزیونی «پروانه» با اشاره به تجربه همکاری با لعیا زنگنه در تولید این مستند از تمایل برای تولید فصل سوم آن خبر داد.

به گزارش ستاره هنر؛ منا اورعی تهیه‌کننده مستند «پروانه» که با صدای لعیا زنگنه و با محوریت زنان از شبکه پنج پخش شد، درباره این مجموعه گفت: از ما خواستند درباره زنان موفق و ایثارگر کار کنیم و اثری بسازیم اما فکر کردیم صرفاً مستند پرتره نباشد و اتفاق متفاوتی را رقم بزنیم.

وی با اشاره به ظرفیت نقاشی با شن و استفاده از آن در این برنامه یادآور شد: ما بودجه مستند بازسازی را نداشتیم، اما من از زمانی که کارهای فاطمه عبادی را با شن دیدم، دوست داشتم یک جا از این هنر استفاده کنم. بنابراین ایده‌ای دادم به شبکه پنج و بنیاد شهید که برنامه را سفارش داده بود و گفتم بخشی از خاطرات خانم‌ها را با نقاشی شن بازسازی کنیم.

اورعی درباره همراهی لعیا زنگنه در این بخش هم بیان کرد: بخش نقاشی شن‌ها، نیاز به نریشن داشت که لعیا زنگنه برای گویندگی این متن‌ها انتخاب شد. او چند ماه بود که مادرش را هم از دست داده بود و خیلی همراه بود. صدایش هم بسیار روی متن‌ها و نریشن ها نشست.

این تهیه‌کننده اضافه کرد: لعیا زنگنه در حین اجرا می‌گفت برخی کلمات را می‌خواهم عوض کنم من هم می‌گفتم تا وقتی به شاکله متن آسیبی وارد نشود، می‌تواند هرگونه که دلش خواست تغییر دهد و متن را از آن خود کند. خانم زنگنه بخش‌هایی را که تغییر می‌داد، برای بازبینی می‌فرستاد و بسیار هم علاقمند به کار بود حتی می‌گفت حضوری می‌خواهد برای خوانش متن‌ها بیاید و من واقعاً از این همکاری لذت بردم.

وی درباره ادامه ساخت مجموعه توضیح داد: ما تاکنون ۲ فصل از این مجموعه را ساخته‌ایم که پخش فصل دوم به تازگی از شبکه پنج تمام شده است. تولید این مجموعه برای من تجربه جذاب اما به شدت سختی بود. مثلاً از ۳۰ قسمت فقط ۳ سوژه یا سه قسمت ما از تهران بود و برای بقیه سوژه‌ها به شهرستان‌های مختلف رفتیم. سعی می‌کردم از یک شهرستان ۲ سوژه داشته باشیم که به لحاظ تولیدی بتوانیم کار را به پایان برسانیم.

اورعی در پایان درباره ساخت فصل سوم تصریح کرد: فصل دوم حدود هشت ماه طول کشید اما همچنان علاقمندم این مجموعه را تولید کنم، می‌دانم که شبکه هم پیگیر است اما خودم کمی درگیر فعالیت در حوزه‌های دیگر شدم و لازم است خودمان هم پیگیر شویم.