معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب کرد. به گزارش ستاره هنر از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون امور هنری، با حضور محمد اله‌یاری مدیر دفتر موسیقی و سید امیرعباس ستایشگر مدیر انجمن […]

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب کرد.

به گزارش ستاره هنر از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون امور هنری، با حضور محمد اله‌یاری مدیر دفتر موسیقی و سید امیرعباس ستایشگر مدیر انجمن موسیقی، حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب و حکم وی را به او اهدا کرد.

متن حکم اردلان به شرح زیر است: «نظر به دانش و تجربیات ارزنده‌ هنری جناب عالی و به پیشنهاد مدیرکل محترم دفتر امور موسیقی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر هفدهمین دوره جشنواره موسیقی جوان» منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال، بهره‌گیری از ظرفیت استادان ارجمند موسیقی، بهره‌مندی از تجارب دوره‌های گذشته، جشنواره‌ای برخوردار از شاخصه‌های فرهنگ اسلامی و امتیازات هنری قابل قبول در پیش داشته باشیم.»

حمیدرضا اردلان پژوهشگر موسیقی و نمایش، آهنگساز و استاد دانشگاه است. فعالیت‌های پژوهشی و اجرایی این هنرمند در ۳۰ سال گذشته به اشاعه و احیای رسوم و آیین‌های اقوام ایرانی کمک شایانی کرده است.

اردلان متولد ۱۳۳۸ در سنندج و دارای مدرک دکتری رشته فلسفه و ایتمولوژی، موسیقی و تئاتر است. ریاست کمیته حفاظت از میراث و ریاست اتحادیه بین‌المللی نمایشگران عروسکی، بنیان‌گذاری گروه جمع نمایشگران حروف و عروسک و بنیان‌گذاری ارکستر تجربی تهران، تنها بخشی از فعالیت‌های اجرایی او در سال‌های گذشته است. وی در زمینه موسیقی و تئاتر ترانس مدرن اجراها و کارگاه‌های متعددی را در ایران برپا داشته است.

اردلان بیش از ۶۰ اجرا در زمینه تئاتر و تئاتر عروسکی در سرتاسر جهان به روی صحنه برده و در این زمینه جریان‌سازی موثری برای تاریخ هنر ایران داشته است. وی مولف کتبی همچون مرشدان پرده خوان ایران، تئاتر پلاکارد و مجموعه مقالات سیمنار بین‌المللی نمایش های آیینی و سنتی است.

همچنین اردلان سال گذشته دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان بوده است.