فیلم «اکوالایزر ۳» با بازی دنزل واشینگتن در اولین آخر هفته اکرانش به فروش ۳۴ میلیون دلاری رسید و با احتساب فروش در روز کارگر که تعطیل عمومی است ۴۳ میلیون دلار خواهد فروخت. به گزارش ستاره هنر-مهر ؛ سومین قسمت از فیلم مهیج دنزل واشینگتن «اکوالایزر» یا «برابرساز» به کارگردانی آنتوان فوکوا با فروش […]

فیلم «اکوالایزر ۳» با بازی دنزل واشینگتن در اولین آخر هفته اکرانش به فروش ۳۴ میلیون دلاری رسید و با احتساب فروش در روز کارگر که تعطیل عمومی است ۴۳ میلیون دلار خواهد فروخت.

به گزارش ستاره هنر-مهر ؛ سومین قسمت از فیلم مهیج دنزل واشینگتن «اکوالایزر» یا «برابرساز» به کارگردانی آنتوان فوکوا با فروش ۳۴.۵ میلیون دلار در اولین آخر هفته اکرانش و فروشی حدود ۴۳ میلیون دلار تا پایان دوشنبه که تعطیلات روز کارگر است، صدر باکس آفیس آمریکا را مال خود کرد تا عنوان دومین آخر هفته بزرگ روز کارگر را به نام خود کند.

گرچه این تعطیلات چندان در کشاندن مردم به سینماها شناخته شده نیست، اما فیلم واشینگتن پس از پرفروش‌ترین فیلم مارول در سال ۲۰۲۱ یعنی «شانگ چی و افسانه ده حلقه» که ۷۵ میلیون دلار در ۳ روز نخست و ۹۴.۶ میلیون دلار تا پایان دوشنبه فروخته بود، قرار می‌گیرد.

میزان استقبال برای «اکوالایزر» نشان دهنده جایگاه دنزل واشینگتن در نزد سینمادوستان است. این فیلم امتیاز A را در سایت سینمااسکور از تماشاگران به دست آورد و ۷۶٪ را در راتن تومیتوز از منتقدان کسب کرد تا بالاترین امتیاز این سه گانه را به خود اختصاص داده باشد.

«اکوالایزر ۳» همچنین ۲۶.۱ میلیون دلار در باکس آفیس بین‌المللی کسب کرد تا شروع کارش را در سطح جهان با ۶۰.۶ میلیون دلار ثبت کند.

سال ۲۰۱۴ فیلم اول کارش را با فروش ۳۴ میلیون دلار و سال ۲۰۱۸ فیلم دوم با فروش ۳۶ میلیون دلار در افتتاحیه شروع کرده بودند. ۲ فیلم اول که آنها هم به کارگردانی آنتوان فوکوا ساخته شده بودند، هر یک بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در باکس آفیس داخلی آمریکا و نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار در سطح جهانی عبور کردند. «اکولایزر ۳» که توسط سونی، تی‌اس‌جی و ایگل پیکچرز تأمین مالی شد، ۷۰ میلیون دلار هزینه داشت و تا پایان اکران خود، رقم مشابهی را هدف قرار داده است.

در این فیلم داکوتا فانینگ با واشینگتن همراه شده تا دومین همکاری واشینگتن و فانینگ بعد از فیلم «مردی در آتش» در سال ۲۰۰۴ که فانینگ در نقش یک دختر بچه ظاهر شده بود، شکل بگیرد. در عین حال این پنجمین همکاری واشینگتن و فوکواست. فوکوا چندی پیش گفت علاقه‌مند به بازگشت به عنوان کارگردان برای قسمت بعدی است، اگر دنزل واشینگتن علاقه‌مند به بازگشت به نقش باشد.