«بیا آشتی کنیم» و «پیش از بهشت» از آثار سازمان سینمایی سوره به سی و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی کارتون کلاب ایتالیا راه یافتند. به گزارش ستاره هنر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، انیمیشن کوتاه «بیا آشتی کنیم» به کارگردانی عبدلله علیمراد از تولیدات مرکز انیمیشن سوره و فیلم کوتاه «پیش از […]

«بیا آشتی کنیم» و «پیش از بهشت» از آثار سازمان سینمایی سوره به سی و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی کارتون کلاب ایتالیا راه یافتند.

به گزارش ستاره هنر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، انیمیشن کوتاه «بیا آشتی کنیم» به کارگردانی عبدلله علیمراد از تولیدات مرکز انیمیشن سوره و فیلم کوتاه «پیش از بهشت» به کارگردانی احمد حیدریان و تهیه کنندگی محدثه پیرهادی از تولیدات باشگاه فیلم سوره به سی و نهمین دوره از جشنواره بین‌المللی کارتون کلاب ایتالیا راه یافتند.

این جشنواره یکی از شناخته‌شده‌ترین جشنواره‌های بین‌المللی سینمای ایتالیاست که به انیمیشن، کمیک و بازی اختصاص دارد.

جشنواره کارتون کلاب در سال ۱۹۹۵، آغاز به کار کرد و یکسال بعد به‌صورت بین‌المللی برگزار شد؛ این جشنواره با بیش از ۳۰۰ فیلم کوتاه انیمیشن از ۵۰ کشور در سراسر جهان به یک رویداد بزرگ تبدیل شده است که جوایز مختلفی را به بهترین انیمیشن‌های کوتاه تولید شده در جهان با حضور صدها مهمان ایتالیایی و خارجی اهدا می‌کند.

سی و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی کارتون کلاب از ۱۰ تا ۱۶ جولای برابر با ۱۹ تا ۲۵ تیر در شهر ریمینی ایتالیا به صورت گسترده برگزار می‌شود.

پخش بین‌الملل این فیلم‌ها بر عهده مرکز بین‌الملل سوره است.

  • نویسنده : شیدامهدوی