تعدادی از ستاره‌های هالیوودی با وجود اعتصاب اتحادیه بازیگران آمریکا، برای تبلیغ فیلم‌هایشان روی فرش قرمز جشنواره ونیز می‌روند. به گزارش ستاره هنر به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم ونیز تأیید کرد که «آدام درایور»، ««جسیکار چستین»، «مدی میکلسن» و «لندری جونز» از جمله بازیگران مطرح هالیوودی خواهند که روی فرش قرمز جشنواره ونیز خواهند […]

تعدادی از ستاره‌های هالیوودی با وجود اعتصاب اتحادیه بازیگران آمریکا، برای تبلیغ فیلم‌هایشان روی فرش قرمز جشنواره ونیز می‌روند.

به گزارش ستاره هنر به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم ونیز تأیید کرد که «آدام درایور»، ««جسیکار چستین»، «مدی میکلسن» و «لندری جونز» از جمله بازیگران مطرح هالیوودی خواهند که روی فرش قرمز جشنواره ونیز خواهند رفت.

«آدام درایور» برای تبلیغ فیلم «فراری» ساخته «مایکل مان» که در آن نقش شخصیت اصلی و پیشگام ایتالیایی مسابقات اتومبیل رانی یعنی «انزو فراری» را بازی می‌کند به جشنواره ونیز خواهد رفت و «لندری جونز» هم برای فیلم «داگمن» ساخته جدید «لوک بسون» در ونیز حاضر می‌شود.

همچنین «مدس میکلسن» برای فیلم «سرزمین موعود» ساخته «نیکولای آرسل» کارگردان دانمارکی و «جسیکا چستین» نیز روی فرش قرمز فیلم «خاطره»ساخته سینماگر مولف مکزیکی «میشل فرانکو» خواهد رفت که نخستین نقش او پس از بازی در نقش برنده اسکار در فیلم «چشمان تامی فی» است.

همچنین انتظار می رود «کیلی اسپانی» و «ژاکوب الوردی» که نقش پریسیلا و الویس پریسلی را در فیلم سینمایی «پریسیلا» ساخته «سوفیا کاپولا» بازی کردند و همچنین خود «پریسیلا پریسلی» در ونیز حضور داشته باشند.

همه فیلم‌های فوق معافیت‌های موقت اتحادیه بازیگران آمریکا (SAG-AFTRA) را دریافت کرده‌اند، زیرا آنها تولیدات مستقلی هستند که توسط اعضای اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما و تلویزیون آمریکا (AMPTP) تولید نشده‌اند.

با این حال، طبق گزارش خبرگزاری ایتالیایی «ANSA»، «کیفر ساترلند» نیز احتمالاً برای ادای احترام به آخرین فیلم «ویلیام فریدکین» فقید، درام حقوقی «دادگاه نظامی شورش کین » در ونیز حضور خواهد داشت، علیرغم اینکه این فیلم کمپانی پارامونت گلوبال از اعضای اتحادیه تهیه‌کنندگان آمریکا تولید شده است.

طبق اعلام پیشین، «آوا دوورنی» که درام «منشاء» او با الهام از فیلم «کاست: ریشه‌های نارضایتی ما» اثر «ایزابل ویلکرسون» نویسنده برنده جایزه پولیتزر ساخته شده است، اولین اثر یک کارگردان زن آفریقایی-آمریکایی را در رقابت ونیز خواهد داد. توسط سازمان بین المللی «AIDS» با دریافت جایزه الهام‌بخش مورد تقدیر قرار خواهد گرفت اما هنوز مشخص نیست که ستاره های فیلم شامل «آنجانو الیس-تیلور»، «نیسی نش»، «جان برنتال» و «ورا فارمیگا» در جشنواره حضور خواهند داشت یا خیر.

پیش‌تر «بردلی کوپر» بازیگر و کارگردان فیلم «مایسترو» اعلام کرده که در سایه اعتصابات جاری در هالیوود به صورت قطعی در جشنواره ونیز حضور نخواهد یافت.

هالیوود با اعتصاب و انجمن نویسندگان و انجمن بازیگران سینمای آمریکا – فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA) در مبارزه برای افزایش دستمزد پایه و تضمین عدم جایگزینی کار آنها با هوش مصنوعی، با چالش بزرگی رو به رو شده است. این اعتصابات تاثیر زیادی بر صنعت فیلم گذاشته موجب تعطیلی پروژه‌ها و تاخیر در اکران‌های سینمایی شده، ضمن این که استودیوها را از استفاده از بازیگران برای تبلیغ پروژه‌هایشان بازداشته است.

مسائل اصلی این دو نهاد سینمایی عبارتند از هوش مصنوعی، سهم از درآمد سامانه‌های نمایش آنلاین و افزایش اساسی حداقل دستمزدها با توجه به تورم است.

این نخستین اعتصاب دوگانه (نویسندگان و بازیگران) در بیش از ۶۰ سال اخیر است.

هشتادمین جشنواره فیلم‌ ونیز از ۳۰ آگوست تا ۹ سپتامبر (۸ تا ۱۸ شهریور) در ایتالیا برگزار خواهد شد و طبق اعلام پیشین «دیمین شزل» کارگردان فیلم «لا لا لند» ریاست هیات داوران بخش مسابقه اصلی ونیز ۲۰۲۳ را بر عهده خواهد داشت.