سریال «بازپرس» به کارگردانی احمد معظمی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی از امشب شنبه ۱۰ تیرماه به روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود. به گزارش ستاره هنر از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «بازپرس» سوژه‌ای حساس درباره برخی پرونده‌های قضائی واقعی دارد که بر همین اساس نیز به قلم حسین تراب نژاد به نگارش درآمده است. محسن قصابیان، […]

سریال «بازپرس» به کارگردانی احمد معظمی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی از امشب شنبه ۱۰ تیرماه به روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

به گزارش ستاره هنر از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «بازپرس» سوژه‌ای حساس درباره برخی پرونده‌های قضائی واقعی دارد که بر همین اساس نیز به قلم حسین تراب نژاد به نگارش درآمده است.

محسن قصابیان، فرهاد قائمیان، محمدرضا شریفی‌نیا، مهدی فخیم‌زاده، فریبا کوثری، اندیشه فولادوند، سیدجواد هاشمی، سوگول طهماسبی، فریبا متخصص، ایوب آقاخانی، شهروز دل‌افکار، کاظم هژیرآزاد، پورانداخت مهیمن، رسول نجفیان، مجید پتکی، یاسمن معاوی، هادی دیباجی، سید مهرداد رضایی، محسن بهرامی، شهید تسلیمی، حمیدرضا هدایتی، آذین احرامی، ستاره سادات قطبی، سیامک راشدی، رضا مولایی، مرتضی تهرانی و… برخی بازیگران این سریال‌ تلویزیونی‌اند.

از دیگر عوامل سریال می‌توان به «محسن فلاح» مدیر تصویربرداری، «علی عدالت دوست» مدیر صدابرداری، «سعید کنگاور نظری» مدیرتولید، طراح صحنه «ملیکا سهرابی‌زاده»، طراح لباس «سمیرا شجاعی»، طراح گریم «مرتضی کهزادی»، دستیار کارگردان و مدیر برنامه‌ریزی «حمیدرضا علیپور» و بازیگردان «سیامک راشدی» منشی صحنه «مهین شهبازی» نام برد.

«بازپرس» در گروه فیلم و سریال شبکه یک و مرکز رسانه‌ای قوه‌قضائیه تولید شده و مجری طرح آن موسسه فرهنگی‌هنری وصف‌ صبا است.

سریال «بازپرس» شنبه تا سه شنبه ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

محسن قصابیان، بازیگر نقش صدرا درباره نقش خود در این سریال به جام‌جم می‌گوید: در ابتدای کار طرح اولیه ارائه شد، متوجه شدم کل ماجرا، روند زندگی یک بازپرس است که در تلاش برای پیگیری مفاسد اقتصادی است. به نظرم چیزی است که مردم دنبال جواب آن هستند و همین آن را جذاب می‌کند. این مسأله برای من هم جذاب بود. خود شخصیت صدرا و مسیری که طی می‌کرد، باز هم به جذابیت کار من اضافه کرد. سبک خانوادگی، همسر، فرزندان و محیط کارش، چیزهایی بود که برایم جذابیت ایجاد کرد.

کاظم هژیرآزاد درباره نقش خود در «بازپرس» به جام جم این‌طور می‌گوید: بازپرس یک سریال اجتماعی و پلیسی است که من نقش یک صراف را در آن بازی می‌کنم. این سریال قدری تابوها را شکسته و وارد حیطه حرف‌های مگو شده‌است.

محمدرضا شفیعی تهیه کننده این سریال گفته‌ است: این سریال درباره پرونده‌های مرتبط با مفاسد اقتصادی است. مطرح شدن پرونده‌های این‌چنینی در قالب نمایش باعث هشدار به مردم می‌شود. در این مجموعه، کوشیدیم فرآیند کلاهبرداری بزرگ و خلأهای قانونی را مطرح کنیم.

احمد معظمی، کارگردان این سریال هم به کار شبانه‌‎روزی این گروه اشاره و تصریح کرد: متن این سریال کار بسیار جذابی است که حسین تراب نژاد برای آن زحمت بسیاری کشیده و با این‌که فیلمنامه کامل داشتیم، بارها آن را بازنویسی کرد تا بهتر شود.