به مناسبت سی‌وسومین سالگرد درگذشت مهدی اخوان‌ثالث، مراسم نکوداشتی برای این شاعر برگزار می‌شود. به گزارش ستاره هنر، این مراسم روز چهارشنبه، هشتم شهریورماه از ساعت ۱۷ در سالن حافظ خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان استاد نجات‌الهی، خیابان ورشو برگزار می‌شود. در این نشست که هفدهمین نشست کارگروه ادبیات انجمن ایران‌شناسی است، محمود […]

به مناسبت سی‌وسومین سالگرد درگذشت مهدی اخوان‌ثالث، مراسم نکوداشتی برای این شاعر برگزار می‌شود.

به گزارش ستاره هنر، این مراسم روز چهارشنبه، هشتم شهریورماه از ساعت ۱۷ در سالن حافظ خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان استاد نجات‌الهی، خیابان ورشو برگزار می‌شود.

در این نشست که هفدهمین نشست کارگروه ادبیات انجمن ایران‌شناسی است، محمود معتقدی، شاعر و منتقد ادبی، کامیار عابدی، پژوهشگر و منتقد ادبی، وحید عیدگاه طرقبه‌ای، شاعر و استاد دانشگاه و محمود جعفری دهقی، پژوهشگر و استاد ایران‌شناسی حضور خواهند داشت.

مهدی اخوان ثالث در سال ۱۳۰۷ هجری شمسی در مشهد به دنیا آمد و چهارم شهریورماه ۱۳۶۹ در تهران از دنیا رفت.

از آثاری که از این شاعر به جامانده است می‌توان به این آثار اشاره کرد: «ارغنون»، «زمستان آخر شاهنامه»، «از این اوستا»، «منظومۀ شکار»، «پاییز در زندان»، «عاشقانه‌ها و کبود»، «بهترین امید»، «درخت پیر و جنگل سال»، «در حیاط کوچک پاییز سال»، «بدعت‌ها و بدایع نیما یوشیج»، «دوزخ امّا سرد سال»، «زندگی می‌گوید اما باز باید زیست»، «عطا و لقای نیما یوشیج» و «ترا ای کهن بوم و بر دوست دارم» که آخرین دفتر شعرش است.