«پسر و مرغ‌ماهی‌خوار» ساخته هایائو میازاکی با فروش ۱۲.۸ میلیون دلاری در گیشه سینماهای آمریکا، پیشتاز این هفته شد. به گزارش ستاره هنر به نقل از ورایتی، انیمیشن «پسر و مرغ‌ماهی‌خوار» اثری فوق‌العاده از هایائو میازاکی، در اولین آخر هفته اکرانش در سینماهای آمریکا ۱۲.۸ میلیون دلار فروخت تا اولین انیمیشن خارجی شود که در […]

«پسر و مرغ‌ماهی‌خوار» ساخته هایائو میازاکی با فروش ۱۲.۸ میلیون دلاری در گیشه سینماهای آمریکا، پیشتاز این هفته شد.

به گزارش ستاره هنر به نقل از ورایتی، انیمیشن «پسر و مرغ‌ماهی‌خوار» اثری فوق‌العاده از هایائو میازاکی، در اولین آخر هفته اکرانش در سینماهای آمریکا ۱۲.۸ میلیون دلار فروخت تا اولین انیمیشن خارجی شود که در باکس آفیس داخلی صدرنشین می‌شود. نسخه آیمکس آن هم با فرمت ممتاز از دیگر دلایل افزایش فروش رکوردشکن آن شده است. در عین حال نبودن فیلم پرفروش دیگری موجب شده تا این انیمیشن بتواند مخاطبان سینماها را از آن خود کند.«وونکا» و «آکوامن» از جمله فیلم‌هایی هستند که مخاطبان خود را دارند و در هفته‌های آینده راهی سینماها می‌شوند.

«پسر و مرغ‌ماهی‌خوار» حاصل بازگشت غیرمنتظره میازاکی به سینما پس از بیش از یک دهه غیبت است. وی که سازنده فیلم‌های کلاسیکی مانند «شاهزاده خانم مونونوکه» و «شهر اشباح» است سال ۲۰۱۳ اعلام کرده بود که پس از «باد برمی‌خیزد» بازنشسته می‌شود.

«پسر و مرغ‌ماهی‌خوار» در سطح بین‌المللی به‌تدریج در حال اکران است و تاکنون ۸۴ میلیون دلار فروخته که ۵۶ میلیون دلار آن متعلق به ژاپن بود.

دوبله انگلیسی این فیلم توسط کریستین بیل، دیو باتیستا، جما چان، ویلم دافو، کارن فوکوهارا، مارک همیل، رابرت پتینسون و فلورانس پیو انجام شد. لوکا پادووان، مامودو آتی، تونی رولوری و دن استیونز هم دیگر صداپیشگان این فیلم بودند. لوکا پادوان در نقش سوما سانتوکی، پتینسون در نقش مرغ‌ماهی خوار خاکستری، فوکوهارا در نقش لیدی هیمی، چان در نقش ناتسوکو و بیل در نقش شیوچی ماکی صداپیشگی کرده‌اند.