منبع:ایسنا/ رئیس مرکز سیمافیلم با نام بردن از ۹ سریال جدیدی که قرار است در سال ۱۴۰۲ از تلویزیون پخش شوند، در همین ارتباط از آماده‌سازی سریال کمال تبریزی برای رسیدن به آنتن خبر داد و تاکید کرد که سریال عیاری از تلویزیون پخش نخواهد شد. به گزارش ستاره هنر، نشست خبری مهدی نقویان ـ […]

منبع:ایسنا/

رئیس مرکز سیمافیلم با نام بردن از ۹ سریال جدیدی که قرار است در سال ۱۴۰۲ از تلویزیون پخش شوند، در همین ارتباط از آماده‌سازی سریال کمال تبریزی برای رسیدن به آنتن خبر داد و تاکید کرد که سریال عیاری از تلویزیون پخش نخواهد شد.

به گزارش ستاره هنر، نشست خبری مهدی نقویان ـ رئیس مرکز سیمافیلم ـ به منظور معرفی سریال‌های جدید صداوسیما صبح امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) با حضور نمایندگان رسانه‌ها در ساختمان این مرکز برگزار شد.

در جریان این نشست نقویان از پخش ۹ سریال در سال جاری از تلویزیون خبر داد.

طلاق، عاشورا، سرزمین مادری، نیکان، ضد، مستوران، سوران، نائله و سنجرخان از جمله سریال‌هایی است که توسط رییس مرکز سیمافیلم برای پخش در سال ۱۴۰۲ نام برده شد.

به گفته رئیس سیمافیلم سریال «سرزمین مادری» به‌زودی روی آنتن خواهد رفت.

نقویان در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر سرنوشت سریال کیانوش عیاری ـ ۸۷ متر ـ توضیح داد: در مورد این سریال تصمیم‌گیری‌هایی که انجام شده بر این قرار است که به خارج از تلویزیون واگذار شود.

به گفته وی سریال «۸۷ متر» سریال از تلویزیون پخش نخواهد شد.

رییس مرکز سیمافیلم اظهار کرد: صداوسیما در حال رایزنی با پلتفرم‌هاست و مشکل اصلی بحث مالی است نه محتوا که باید کار به فروش برسد.

نقویان در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا مبنی بر اینکه از کدام کارگردانان مطرح سینما قرار است در پروژه‌های بزرگ و الف‌ویژه صداوسیما استفاد شود؟ چنین بیان کرد: سریال‌های الف ویژه، کارگردانان مطرح می‌خواهند اما ریل‌گذاری ما موازی است بر استفاده از کارگردان جوان در کنار کارگردانان مطرح؛ بر این سیاست‌گذاری توجه داریم. ضمن اینکه اگر بر سلبریتی‌زدایی تاکید داریم، به این معنی نیست که از هنرمندان استفاده نشود.

وی سپس در این ارتباط از سریال‌های «پوریای ولی» مسعود جعفری جوزانی و «حضرت معصومه(س)» جواد افشار، به عنوان مجموعه‌هایی نام برد که توسط کارگردانان باسابقه و قدیمی تولید می‌شوند.

نقویان در ادامه این نشست از ساخت هشت سریال جدید در تلویزیون خبر داد و در این زمینه از سریال‌های «سلمان فارسی»، «محرمانه»، «بازپرس»، «مهیار عیار»، «رخنه»، «رحیل»، «بچه محل» و «هادی» نام برد که در تلویزیون در حال تولید هستند.

او در ادامه از سریال‌های «موسی (ع)»، «ترور»، «تانک خورها»، «۲۰ کوید»، «پردیسان»، «دروازه بهشت رویان»، «عفیف»، «طوبا»، «گاندو۳»، «رستگاری»، «مسیر اصلی» و «آقای گرفتار ۳» به عنوان مجموعه‌هایی یاد کرد که در مرحله‌ی پیش تولید هستند.

رئیس مرکز سیما فیلم همچنین از نگارش بیش از ۱۵ فیلمنامه با عناوین شاهچراغ، قول مردونه، ماه عسل، هنگامه، کوه مرا صدا زد، بارش تند، مقامات انقلاب، کوپه شماره ۸، دشتستان، پریزاد، لمندگان، رو به موت، سبزوار، سرباز کوچک امام و روزهای لاجوردی خبر داد.

به گفته‌ی وی از میان عناوین سریال‌های یاد شده، ۶ سریال در ژانر دفاع مقدس، هفت سریال با موضوع تاریخ معاصر و انقلاب، ۹ سریال اجتماعی و سبک زندگی، سه سریال امنیتی، سه سریال مبارزه با فساد، هشت سریال تاریخی، دو سریال درباره مدافعان حرم، پنج سریال طنز و سه سریال در ژانر علمی قرار است تولید شوند.

نقویان درباره سریال‌های الف ویژه تلویزیون نیز بیان کرد: حدود ۲۰ سریال الف ویژه آماده تولید داریم. سریال‌هایی از جمله پوریای ولی، حضرت معصومه (س)، خواجه نصیرالدین طوسی، سعدی و … که همگی اراده ملی می‌خواهد و حمایت‌های ریاست محترم جمهور، ریاست مجلس و حمایت‌های ویژه‌تری را می‌طلبد.

نقویان سپس در پاسخ به پرسشی درباره همکاری با کارگردان‌های قدیمی تلویزیون از جمله سیروس مقدم، تاکید کرد: درهای سازمان صداوسیما بر روی هیچکس بسته نیست؛ به ویژه آقای سیروس مقدم که از او نام برده شد. ایشان کارگردان باتجربه‌ای هستند که رسانه ملی به او احتیاج دارد. ما برای ادامه «پایتخت» هم هیچگاه رویکرد منفی نداشتیم و حتی جلساتی با خود آقای مقدم برگزار کردیم.