مهدی نادری ـ فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان ـ با انتشار نامه‌ای مدعی شده که متن سریال «پوست شیر» کپی از فیلمنامه‌ای است که او چند سال قبل نوشته و ثبت قانونی هم شده است. در بخشی از این نامه که خطاب به جشن سالیانه حافظ نوشته شده و توسط نادری نسخه‌ای از آن هم در اختیار […]

مهدی نادری ـ فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان ـ با انتشار نامه‌ای مدعی شده که متن سریال «پوست شیر» کپی از فیلمنامه‌ای است که او چند سال قبل نوشته و ثبت قانونی هم شده است.

در بخشی از این نامه که خطاب به جشن سالیانه حافظ نوشته شده و توسط نادری نسخه‌ای از آن هم در اختیار ایسنا قرار گرفته است، آمده:

«آنچه در شب جشن حافظ به عنوان بهترین سریال نمایش خانگی و بهترین فیلمنامه و کارگردانی به شما معرفی کرده‌اند، سریالی است تحت عنوان «پوست شیر» که کپی‌برداری نعل به نعل و بدون اجازه از فیلمنامه‌ای است به نام «دندان گرگ» به نویسندگی اینجانب «مهدی نادری» که سال‌ها پیش ثبت قانونی شده و در اقدامی غیراخلاقی به یغما رفته است.»

بر اساس اظهارات نگارنده این نامه، او ماه‌هاست که اقدامات قضایی را در این خصوص انجام داده است و قصدش بر این بوده که تا طی شدن روند قانونی پرونده سکوت کند.

نادری در پایان این نامه، درباره دلیل شکستن سکوت خود و رسانه‌ای کردن این شکایت نوشته است: «اینک نه‌تنها برای حق خود بلکه برای جلوگیری از تسری اینگونه اقدامات غیراخلاقی توسط دیگرانی که می‌پندارند می‌توانند چنین کاری را انجام دهند، سکوت خود را شکسته و وجدان جمعی را به داوری درباره رفتار کپی‌برداران و سازندگان سریال «پوست شیر» دعوت می‌کنم و منتظر روند قانونی و قضایی تا حصول نتیجه نهایی خواهم ماند. سپس در فضایی شفاف چنانچه نیاز باشد مستندات خود را نیز از این طریق ارایه خواهم کرد.»