فهرست‌ پرفروش‌ترین کتاب‌های بریتانیا در سال ۲۰۲۳ درحالی منتشر شد که یک کتاب معمایی در صدر جدول پرفروش‌ترین کتاب‌های کریسمس قرار گرفت. به گزارش ستاره هنر و به نقل از گاردین،‌ کتاب معمایی جنایی‌ «مِردِل» نوشته «جی‌تی کاربِر» نویسنده آمریکایی با عبور از «آخرین شیطانی که می‌میرد»‌ نوشته ریچارد عثمان و کتاب «رکوردهای جهانی گینس» […]

فهرست‌ پرفروش‌ترین کتاب‌های بریتانیا در سال ۲۰۲۳ درحالی منتشر شد که یک کتاب معمایی در صدر جدول پرفروش‌ترین کتاب‌های کریسمس قرار گرفت.

به گزارش ستاره هنر و به نقل از گاردین،‌ کتاب معمایی جنایی‌ «مِردِل» نوشته «جی‌تی کاربِر» نویسنده آمریکایی با عبور از «آخرین شیطانی که می‌میرد»‌ نوشته ریچارد عثمان و کتاب «رکوردهای جهانی گینس» به صدر فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های کریسمس امسال در بریتانیا راه‌یافت.

«مردل»‌ کتابی است که بر اساس وبسایت معماهای روزانه‌ای که «کاربر»‌ در سال ۲۰۲۱ ایجاد کرد، منتشر شده و مخاطب آن در طول ۱۰۰ چالشی که در کتاب نوشته شده است باید با از کدها و نقشه‌ها برای پیدا کردن قاتل استفاده کند. از زمان انتشار این کتاب در ماه ژوئن تاکنون بیش از ۲۰۰,۰۰۰ نسخه از آن به فروش رسیده است. حدود یک‌سوم از این نسخه‌ها در یک ماه اخیر فروخته شده است.

«کاربر» که ساکن لس‌آنجلس است درباره نگارش این کتاب گفت که امیدوار است که این کتاب کوچک مردم را در طول تعطیلات دور هم جمع کند و لحظات لذت‌بخشی را برای آن‌ها خلق کند.

کتاب «رکوردهای جهانی گینس ۲۰۲۴»‌ درحالی امسال در رتبه دوم پرفروش‌ها قرار گرفته است،‌ که سال گذشته جایگاه نخست پرفروش‌ترین‌های کریسمس را به خود اختصاص داده بود. کتاب‌های رکوردهای جهانی گینس تاکنون چهار مرتبه در جایگاه نخست قرار گرفته است.

کتاب «آخرین شیطانی که می‌میرد» که در فهرست کلی امسال در رتبه سوم قرار دارد، هفتمین حضور «ریچارد عثمان»‌ در رتبه نخست بخش داستانی پرفروش‌های کریسمس را رقم زد. همچنین «نغمه پیامبر» نوشته «پل لینچ‌»‌ که امسال به عنوان برنده جایزه «بوکر»‌ انتخاب شد در بخش پرفروش‌های ایرلندی در رتبه نخست قرار گرفت. تاکنون بیش از ۸,۰۰۰ نسخه از این کتاب‌ به فروش رسیده است.

اما با در نظر گرفتن کل سال میلادی، کتاب خاطرات «شاهزاده هری»‌ با عنوان «جانشین»‌ که از زمان انتشار در ماه ژانویه بیش از ۷۰۰,۰۰۰ نسخه از آن به فروش رسیده است،‌ به عنوان پرفروش‌ترین کتاب بریتانیا در سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شود. همچنین رمان «درس‌های شیمی»‌ نوشته «بانی گارموس»‌ در رتبه دوم پرفروش‌ترین‌های سال قرار گرفت. این رمان که نخستین اثر نویسنده حدودا ۶۰ ساله آن است، داستان یک شیمی‌دان را روایت می‌کند که به یک آشپز برنامه‌های تلویزیونی تبدیل می‌شود. این کتاب از زمان انتشار در آوریل ۲۰۲۲ بارها در فهرست‌های کتاب‌های پرفروش قرار گرفته است.